ساخت ده میلیونمین مینی دنیا

  1. سه شنبه ۲۲ مرداد ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
ساخت ده میلیونمین مینی دنیا
به گزارش فرانگر

۶۰ سال از زمان تشکیل ایده ی تولید مینی کلاسیک در ذهن الک ایسیگونیس می گذرد. این ایده منجر به تولید آن چیزی شد که هم اکنون یک رکورد بسیار مهم را بر جای گذاشته است. با قرار گرفتن طولی پیشرانه در بخش جلوی خودرو و نصب گیربکس در زیر آن و همچنین فرستادن چرخ ها به هر چهار گوشه، مینی الهام بخش بسیاری از خودروهای کوچک و مدرن شده است. شما بیشترین فضای داخلی را با کمترین ابعاد خارجی در اختیار دارید و همچنین هندلینگ استثنایی به خاطر وزن کم خودرو حاصل شده است. این فرمول باعث شده مینی هنوز هم پس از ۶۰ سال یک گزینه ی جذاب در کلاس خود باشد.

اما به تازگی ده میلیونمین دستگاه از مینی نمادین در کارخانه ی آکسفورد تولید شده است. این سایت تولیدی از سال ۱۹۵۹ تاکنون مشغول تولید این خودرو می باشد. ده میلیونمین مینی تولیدی از نوع سفارشی ۶۰ سالگی بوده و مسیر آکسفورد تا بریستول را طی خواهد کرد یعنی جایی که طرفداران بزرگ ترین جشن تولید برای این برند بریتانیایی را برگزار خواهند کرد.

پیتر وبر مدیر کارخانه ی آکسفورد مینی می گوید:

ساخت ده میلیونمین مینی دنیا

دیدن لحظه ای که ده میلیونمین مینی در این مکان تولید می شود لحظه ای غرورآفرین برای تمامی کارکنان است. برخی از این کارکنان عضو خانواده ای هستند که قبلاً به تولید مینی کلاسیک در همین کارخانه مشغول بوده اند. این فصلی فوق العاده در تاریخ مینی بوده و اثبات کننده ی علاقه ای است که مشتریان به این خودروی خاص دارند.

در سال های اخیر مینی به موفقیت های زیادی دست یافته و در سال ۲۰۰۰ توانست به رکورد فروش جهانی ۵.۳ میلیون دستگاه دست پیدا کند. در سال ۲۰۱۸ حدود ۴۰۰ هزار دستگاه مینی در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا به فروش رفت و همچنین روزانه تا هزار دستگاه از این خودرو در کارخانه آکسفورد تولید می شود. قطعاً مینی مدرن هم دنباله روی موفقیت پدر کلاسیک خود خواهد بود…

ساخت ده میلیونمین مینی دنیا
همرسانی نوشتار: