علت ورود گارد ساحلی امارات به ایران چه بود؟ + عکس

در هفته های گذشته هیئت نظامی امارات با ریاست گارد ساحلی این کشور در ایران با همتای خود دیدار کرد، این دیدار چه پیامی برای کشورهای منطقه و غرب داشت؟

  1. سه شنبه ۲۲ مرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۴۵ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
امضای تفاهم‌نامه همکاری مرزی ایران و امارات
به گزارش فرانگر

در هفته های گذشته امارات سیاست منطقه ای خود را با خروج از یمن تغییر داده است . در هفته گذشته هیاتی از امارات متحده عربی برای انجام مذاکراتی با حضور نمایندگان سپاه پاسداران به تهران سفر کرد، به طور هم زمان، رئیس گارد ساحلی امارات برای نخستین بار از سال ۲۰۱۳ با همتای ایرانی خود دیدار کرد تا در مورد امنیت تنگه هرمز صحبت کنند.

در تحلیل هایی که این روزها خط خبری اخبار منطقه و فرامنطقه ای روی این محور متمرکز شده است که امارات از ائتلاف دریایی آمریکا نا امید است و این مساله را می داند که اگر جنگی در منطقه رخ دهد اولین کشوری که اماج حملات ایران قرار بگیرد امارات متحده خواهد بود.

بخش خاورمیانۀ موسسه کارنگی، دربارۀ چرخش اماراتی ها به سوی ایران معتقد است:چرخش ابوظبی به سمت تهران، بیش از آنکه استراتژیک باشد، بیشتر تاکتیکی و پیامی به دولت ترامپ است. امارات متحده عربی به تازگی بر سر برخی مسائل از جمله نزدیکی واشنگتن به قطر، با دولت ترامپ دچار اختلاف شده است و راهی برای مذاکره با ایران می یابد.