خداحافظی آئودی A۳ کابریولت با بازار ایالات متحده

  1. شنبه ۱۹ مرداد ۹۸ ساعت ۱۴:۰۱ (۴ سال،۸ ماه قبل)
خداحافظی آئودی A3 کابریولت با بازار ایالات‌متحده
به گزارش فرانگر

احتمالاً ماه آینده آئودی نسل جدید مدل A۳ را در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی خواهد کرد اما از سوی دیگر، Car & Driver، نسخهٔ کابریولت این خودرو برای مدل ۲۰۲۰ از بازار ایالات متحده خارج خواهد شد. این یعنی نسخهٔ سدان به تنها عضو خانوادهٔ A۳ در آمریکای شمالی تبدیل می شود. A۳ کابریولت فروش مناسبی در ایالات متحده نداشته و به همین دلیل آئودی تصمیم به حذف آن از این بازار گرفته است. این در حالی است که فروش کل خانوادهٔ A۳ نیز تا ماه جولای امسال در ایالات متحده به ۵,۶۵۰ دستگاه رسیده که ۵۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

قیمت A۳ کابریولت در آمریکا از ۳۸,۹۰۰ دلار آغاز می شود و در نسخهٔ پایه با یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو با ۱۸۷ اسب بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتن متر گشتاور ارائه می گردد. نیروی این موتور از طریق یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به چرخ های جلو انتقال پیدا می کنند. کسانی که خواهان نیروی بیشتری هستند اما می توانند موتور ۲ لیتری قوی تر A۳ را انتخاب کنند که ۲۳۰ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد و به سامانهٔ چهارچرخ محرک کواترو هم مجهز است.

خداحافظی آئودی A3 کابریولت با بازار ایالات متحده

با حذف A۳ کابریولت از بازار ایالات متحده، کسانی که خواهان یک آئودی کابریولت هستند باید سراغ TT رودستر یا A۵ کابریولت بروند. البته متأسفانه قیمت هردوی این مدل ها به میزان قابل توجهی از A۳ کابریولت گران تر است به گونه ای که قیمت TT رودستر از ۴۸,۴۰۰ دلار و قیمت A۸ کابریولت از ۵۱,۲۰۰ دلار آغاز می شود. البته کسانی که به محصول روباز پایهٔ آئودی علاقه دارند هنوز هم می توانند آن را خریداری کنند زیرا تعداد زیادی از این خودرو همچنان در نمایندگی های آئودی در ایالات متحده موجود هست.

خداحافظی آئودی A3 کابریولت با بازار ایالات متحده

با توجه به تصاویر جاسوسی میدانیم که آئودی نسل آیندهٔ A۳ را در نسخه های هاچ بک و سدان توسعه داده است اما هنوز هیچ تصویری از نسخهٔ کابریولت آن منتشر نشده است و به همین دلیل شاید در نسل آیندهٔ A۳ اصلاً خبری از این نسخه نباشد. درهرحال هرچند بسیار بعید است که A۳ هاچ بک در بازار ایالات متحده عرضه گردد اما به احتمال زیاد نسخهٔ سدان نسل آیندهٔ این ماشین را در آن سوی اقیانوس اطلس خواهیم دید.

خداحافظی آئودی A3 کابریولت با بازار ایالات متحده
همرسانی نوشتار: