لامبورگینی وارد کلاس هایپرکارهای لمانز می شود؟

  1. شنبه ۱۹ مرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۰۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
لامبورگینی وارد کلاس هایپرکارهای لمانز می‌شود؟
به گزارش فرانگر

کلاس جدید هایپرکارهای لمانز که جایگزین LMP۱ خواهد شد نظر کمپانی های زیادی را به خود جلب کرده است.

خودروسازانی همچون استون مارتین، تویوتا و اسکودریا کامرون گلیکنهاوس قبلاً حضور خود در این کلاس را اعلام کرده اند و حالا لامبورگینی نیز گفته احتمال حضور در این مسابقات وجود دارد.

استفانو دومنیکالی رئیس این شرکت ایتالیایی در خلال مصاحبه با اتوکار گفته لامبورگینی در حال بررسی امکان حضور احتمالی در لمانز است. او خاطرنشان ساخته است:

لامبورگینی وارد کلاس هایپرکارهای لمانز می شود؟

بحث هایی وجود داشته و ما به دنبال سبک سنگین کردن قوانین هستیم تا ببینیم که آیا امکان حضور وجود دارد یا خیر. تا زمان خاتمه ی این بررسی ها نمی توان چیزی را اعلام کرد و در آن زمان پاسخ شما را خواهیم داد. فعلاً امکان دارد چنین چیزی محقق شود.

مرد شماره یک لامبورگینی می گوید این شرکت بودجه ی لازم برای توسعه ی یک هایپرکار جدید و تولید محدود به منظور هماهنگی با قوانین این کلاس را ندارد اما SC۱۸ نشان داده که این شرکت پایه و اساس لازم را داراست. دومنیکالی همچنین گفته این خودرو نشان داده ما توانایی های زیادی برای چنین پروژه هایی داریم.

لامبورگینی وارد کلاس هایپرکارهای لمانز می شود؟

با توجه به قوانین این کلاس باید گفت خودروسازان باید حداقل ۲۰ دستگاه خودرو را در بازه ی زمانی بیش از ۲ ساله ساخته باشند. حداکثر وزن خودروها باید ۱۱۰۰ کیلوگرم و قدرت متوسط آن ها نیز ۷۳۸ اسب بخار باشد. سیستم های هیبریدی الزامی نیستند اما می توانند با حداکثر قدرت ۲۶۸ اسب بخاری بکار گرفته شوند.

لامبورگینی وارد کلاس هایپرکارهای لمانز می شود؟
همرسانی نوشتار: