اعجوبهٔ جدید مک لارن در راه است، ۷۵۰LT، برادر وحشی تر ۷۲۰S

  1. پنجشنبه ۱۷ مرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ (۴ سال،۹ ماه قبل)
اعجوبهٔ جدید مک‌لارن در راه است، 750LT، برادر وحشی‌تر 720S
به گزارش فرانگر

هرچند مک لارن ۷۲۰S تنها چند سال است که در بازار حضور دارد اما به نظر می رسد سازندهٔ بریتانیایی هم اکنون در حال کار روی ساخت نسخهٔ افراطی Longtail یا LT این خودرو باشد. یک منبع داخلی از مک لارن به وب سایت بریتانیایی Piston Heads گفته است که توسعهٔ این سوپراسپرت جدید در حال انجام است و احتمالاً تا پیش از پایان سال جاری معرفی خواهد شد. این خودرو پس از مدل های ۶۷۵LT و ۶۰۰LT، سومین عضو خانوادهٔ LT مک لارن خواهد بود.

فعلاً اطلاعات زیادی از این سوپراسپرت جدید در دست نیست ولی فرمول محصولات Longtail مک لارن کاملاً مشخص است. برای ساخت این نسخه ها، شرکت خودروی معمولی را گرفته، وزن را کمتر می کند، قدرت را بیشتر می کند، هندلینگ را بهبود می بخشد و آئرودینامیک را اصلاح می کند. نتیجهٔ این اقدامات خلق خودرویی سریع تر، چابک تر و با هندلینگ بهتر است. حال همین فرمول در نسخهٔ LT از ۷۲۰S هم اجرا می شود و به لطف استفاده از متریال سبک وزنی مثل فیبر کربن و آلومینیوم، وزن آن ۱۰۰ کیلوگرم کمتر خواهد بود.

اعجوبهٔ جدید مک لارن در راه است، 750LT، برادر وحشی تر 720S

جدیدترین محصول سری LT مک لارن اما علاوه بر اینکه وزن کمتری دارد، قوی تر هم خواهد بود. البته فعلاً هیچ اطلاعاتی در مورد مشخصات فنی آن منتشر نشده است اما گمانه زنی ها حاکی از این هستند که قدرت پیشرانهٔ ۴ لیتری V۸ توئین توربوی این خودرو به ۷۵۰ اسب بخار می رسد. این افزایشی منطقی نسبت به قدرت ۷۲۰ اسب بخاری مدل فعلی است و همین طور با رویهٔ مک لارن در تولید محصولات سری LT مطابقت دارد. اگر این شایعات صحت داشته باشند، این سوپر اسپرت افراطی ۷۵۰LT نام خواهد داشت.

اعجوبهٔ جدید مک لارن در راه است، 750LT، برادر وحشی تر 720S

نیروی پیشرانه اما به احتمال زیاد توسط همان گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه به چرخ های عقب انتقال پیدا می کند که البته ممکن است برای تعویض دنده های سریع تر در نرم افزار آن تغییراتی ایجاد شود. از سوی دیگر، در ۷۵۰LT شاهد ویژگی های آئرودینامیکی اسپرت، تعلیق اسپرت تر و کابین تجدیدنظر شده هم خواهیم بود. درحالی که ۷۲۰S سوپراسپرت فوق العاده سریعی است، ۷۵۰LT به لطف قدرت بیشتر و وزن سبک تر حتی از این هم سریع تر خواهد بود. گفته شده احتمالاً نسخهٔ اسپایدر این خودرو نیز در نمایشگاه ژنو سال آیندهٔ معرفی خواهد شد.
همرسانی نوشتار: