جدیدترین تحولات ادغام رنو و فیات-کرایسلر

  1. چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۰۴ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
جدیدترین تحولات ادغام رنو و فیات-کرایسلر
به گزارش فرانگر

احتمالاً رنو به منظور استارت دوباره ی گفت وگوها درباره ی ادغام با فیات-کرایسلر میزان سهام خود در نیسان را کاهش خواهد داد.

وال استریت ژورنال به نقل از منابع موثق گزارش داده که رنو می تواند سهم ۴۳.۴ درصدی خود در نیسان را کاهش دهد تا به این ترتیب توازن جدیدی در این اتحاد جهانی ایجاد شود. اگرچه نه رنو و نه نیسان واکنشی به این خبر نشان نداده اند اما گفته شده اگر رنو خواهان انجام چنین کاری باشد نیازمند تائید دولت فرانسه خواهد بود چراکه دولت این کشور مالک ۱۵ درصد سهام رنو است.

رابطه ی رنو و نیسان در سال های اخیر فراز و نشیب های زیادی داشته زیرا اگرچه نیسان از رنو بزرگ تر است اما تنها ۱۵ درصد از سهام بدون حق رای را در رنو دارد و همین امر بحث های زیادی را به وجود آورده است. نیسان معتقد است ادغام رنو و فیات-کرایسلر می تواند باعث تضعیف جایگاه این برند ژاپنی در اتحاد خودرویی شود. البته پیش از آنکه دولت فرانسه نیسان را به حمایت از این ادغام ترغیب کند، خود فیات-کرایسلر پیشنهاد ادغام را رنو را پس گرفت.

جدیدترین تحولات ادغام رنو و فیات-کرایسلر

ظاهراً اندکی پس از به هم خوردن بحث ادغام رنو با فیات-کرایسلر، گفت وگوهایی درباره ی تغییر ساختار اتحاد رنو-نیسان انجام شده است. تنها تعداد کمی از مدیران، اعضای هیئت مدیره و وکلای این دو کمپانی در این گفت وگوها حضور داشته اند.

جدیدترین تحولات ادغام رنو و فیات-کرایسلر

منابع نزدیک به این دو خودروساز ادعا می کنند گفت وگوها هنوز در مراحل اولیه قرار دارند اما یک ایمیل فرستاده شده در ۱۲ جولای نشان می دهد توافق رنو و نیسان می تواند منجر به پیش نویس توافق اولیه ی بین این دو شرکت شود.

مایک مانلی مدیر اجرایی فیات-کرایسلر معتقد است ادغام این شرکت با رنو می تواند به هر دو کمپانی کمک کند. او این ادغام را فرصتی استثنایی برای فیات-کرایسلر و همچنین رنو دانسته است.

جدیدترین تحولات ادغام رنو و فیات-کرایسلر
همرسانی نوشتار: