تغییر برنامه عجیب مزراتی برای تولید محصولات جدید

  1. دوشنبه ۱۴ مرداد ۹۸ ساعت ۱۷:۰۱ (۴ سال،۸ ماه قبل)
تغییر برنامه عجیب مزراتی برای تولید محصولات جدید
به گزارش فرانگر

در مراسمی که به منظور ارائه ی گزارش مالی سه ماهه ی دوم سال جاری فیات-کرایسلر برگزار شده بود نقشه ی راه اصلاح شده ی مزراتی نیز به نمایش درآمد. برنامه های این خودروساز برای ادامه ی مسیر خود حدود یک سال پیش منتشر شده بود اما برنامه ی جدید این برند کاملاً متفاوت بوده و در سال ۲۰۲۰ شاهد عرضه ی مدل های جدید و فیس لیفت شده به بازار خواهیم بود.

مزراتی به دنبال ارتقای سه محصول کنونی خود یعنی لوانته، گیبلی و کواتروپورته است. در برنامه ی قبلی این برند اشاره ای به این سه خودرو نشده بود بلکه قرار بود نسل های جدید آن ها در سال ۲۰۲۲ عرضه شود. البته تغییر در برنامه های مزراتی به معنی عدم عرضه ی نسل جدید آن ها نیست. نسل جدید لوانته در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد و کواتروپورته ی جدید نیز همچنان برای سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده است. البته در برنامه ی جدید این برند فعلاً خبری از گیبلی جدید نیست.

یکی از مهم ترین حذف شده های برنامه ی جدید مزراتی کوپه و کانورتیبل آلفیری است که قرار بود هر دو در سال ۲۰۲۲ معرفی شوند. البته همه چیز در یک سال اخیر تغییر کرده است. در برنامه ی جدید این خودروساز ایتالیایی به دو خودروی اسپورت کوپه و کانورتیبل کاملاً جدید اما بدون نام اشاره شده که به ترتیب در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ پدیدار خواهند شد. این خودروها نام آلفیری را به خود نگرفته اند اما می دانیم که مدل تولیدی آلفیری در نیمه اول سال بعد رخ نمایی خواهد کرد. شانس زیادی وجود دارد که این خودروهای اسپورت جدید همان آلفیری کوپه و کانورتیبل باشند.

تغییر برنامه عجیب مزراتی برای تولید محصولات جدید

اگرچه مزراتی سال آینده کاملاً مشغول معرفی محصولات نونوار شده خواهد بود اما سال ۲۰۲۱ نیز پر از تغییرات است چراکه شاهد تولید یک شاسی بلند کوچک تر از لوانته، گرن توریسموی جدید و همان کانورتیبل کاملاً جدید خواهیم بود. در برنامه ی قبلی خبری قرار بود شاسی بلند جدید این برند سال ۲۰۲۲ تولید شود و کلا خبری هم از نسل جدید گرن توریسمو نبود. مزراتی در سال ۲۰۲۲ خودروی جدید گرن کابریو را هم معرفی خواهد کرد.

تغییر برنامه عجیب مزراتی برای تولید محصولات جدید

تغییرات دیگری هم وجود دارند. سه خودروی کوپه، کانورتیبل و شاسی بلند جدید این برند از نوع الکتریکی خواهند بود. این در حالی است که قبلاً قرار بوده نسخه های الکتریکی لوانته، گیبلی، کواتروپورته و آلفیری کوپه و کانورتیبل تولید شد.

تغییر برنامه عجیب مزراتی برای تولید محصولات جدید

ایجاد تغییر در برنامه ی مزراتی خیلی سورپرایز کننده نیست چراکه صنعت خودرو دائماً در حال تغییر و تکامل بوده و سلیقه ی مشتریان نیز فرق می کند. احتمال تغییر همین برنامه ی جدید در یک سال آینده هم وجود دارد!

مازراتی لوانته GTS
همرسانی نوشتار: