ب ام و ۵۳۰e پلاگین هیبرید به روز شده، برد بیشتر و AWD سفارشی

  1. دوشنبه ۱۴ مرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۰۱ (۴ سال،۸ ماه قبل)
ب‌ام‌و 530e پلاگین هیبرید به‌روز شده، برد بیشتر و AWD سفارشی
به گزارش فرانگر

ب ام و اقدام به بهبود نسخه ی پلاگین هیبریدی سدان محبوب سری ۵ کرده و این خودرو هم اکنون از مجموعه باتری بزرگ تر و سیستم چهار چرخ محرک xDrive سفارشی سود می برد که باعث می شود ۵۳۰e بهتر از همیشه باشد.

به لطف پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی باتری ها ب ام و قادر بوده مجموعه باتری ۹.۲ کیلووات ساعتی قبلی را با واحد ۱۲ کیلووات ساعتی جدید جایگزین کند. این باتری جدید همان سایز فیزیکی باتری قبلی را حفظ کرده و بنابراین هیچ فضای جدیدی در بخش بار اشغال نشده است.باتری پرظرفیت تر باعث شده برد این خودرو به ۵۷ کیلومتر برسد. البته برد مدل مجهز به سیستم چهار چرخ محرک برابر با ۵۳ کیلومتر می باشد.

ب ام و ۵۳۰e به روز شده را می توان با استفاده از سوکت شارژ خانگی در کمتر از ۶ ساعت شارژ کرد اما در صورتی که از شارژ وال باکس ب ام و استفاده شود این میزان به ۳ ساعت و ۳۵ دقیقه کاهش می یابد.

ب ام و 530e پلاگین هیبرید به روز شده، برد بیشتر و AWD سفارشی

جدای از نصب باتری جدید، قوای محرکه ی این خودرو نیز بهبود یافته و دارای تکنولوژی eDrive جدید است که باعث کاهش ۲۰ درصدی مصرف سوخت و آلایندگی می شود. ب ام و اعلام کرد مصرف سوخت رسمی این خودرو ۱.۶ لیتر در هر صد کیلومتر بوده و در هر کیلومتر نیز تنها ۳۶ گرم دی اکسید کربن آزاد می کند.

همچون گذشته نیروبخش این خودرو پیشرانه ی ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوی ۱۸۱ اسبی و واحد الکتریکی ۱۱۱ اسب بخاری است که مجموع قدرت ۲۴۸ اسب بخاری و گشتاور ۴۲۰ نیوتون متری را ایجاد می کنند. یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک نیز تنها گزینه ی موجود می باشد.

ب ام و 530e پلاگین هیبرید به روز شده، برد بیشتر و AWD سفارشی

ب ام و ادعا می کند این خودرو در عرض ۶.۱ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت ۲۳۵ کیلومتر در ساعت را ثبت می کند. شایان ذکر است حداکثر سرعت این خودرو در حالت الکتریکی به ۱۴۰ کیلومتر در ساعت می رسد.

عضو پلاگین هیبریدی خانواده ی سری ۵ همچنین به سیستم تهویه مطبوعی مجهز است که به مشتریان اجازه می دهد هوای کابین را به صورت از راه دور و با یک برنامه ی موبایلی تنظیم کنند.
همرسانی نوشتار: