دندانپزشکی رایگان مریم رجوی برای فریب سالمندان در کمپ + عکس

بررسی رفتارهای سازمان منافقین در یک دهه پایانی حضور در عراق نشان می دهد که این گروهک پس از سقوط صدام دیکتاتور عراق، در یک دهه پایانی حضور خود در این کشور مجموعه ای از اقدامات را برای نفوذ در حاکمیت جدید عراق، جلب حمایت های عشیره ای و قبیله ای، تفرقه افکنی، سوءاستفاده های اقتصادی و به طور کلی مجموعه ای از اقدامات تبهکارانه را برای ماندن در این کشور و حفظ موقعیت خود انجام داده است که البته در کنار حمایت آمریکایی ها، مسیر پرچالشی را پیش روی دولت عراق در برای اخراج این گروه تروریستی قرار داد.

  1. دوشنبه ۱۴ مرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۱۵ (۴ سال،۹ ماه قبل)
منافقین
به گزارش فرانگر

اکنون منافقین در آلبانی با وجود حمایت های آمریکا، با استفاده از تجربه قبلی در عراق از همان روزهای اول در حال فعالیت برای تبهکاری خود در حوزه های مختلف هستند تا در نهایت موقعیت خود در این کشور اروپایی را تحکیم بخشند. بررسی بخشی از نمونه اقدامات منافقین در آلبانی و مقایسه آنها با تحرکات این فرقه در عراق، هم می تواند مسیری برای پیش بینی دیگر تبهکاری های احتمالی این گروهک در آلبانی باشد و هم خطرات محتمل حضور بلندمدت تروریست ها در اروپا را نشان می دهد.

** نفوذ در بخش هایی از حاکمیت

سی سال حضور منافقین در عراق و حمایت های همه جانبه دیکتاتور پیشین این کشور فرصت های بسیاری برای منافقین ایجاد کرد تا در دستگاه اطلاعاتی عراق تا بخش های مختلف حاکمیتی این کشور نفوذ کنند. بعد از سقوط صدام و با توجه به تغییرات نه چندان عمیق و ریشه ای در بخش های از حاکمیت جدید این کشور باعث شد تا در سال های اول تشکیل دولت جدید عراق، نفوذ منافقین همچنان باقی بماند. این گروهک با بخش های از پارلمان جدید عراق، آن بخش از نیروهای نظامی این کشور که بعد از ظهور داعش خیانت کردند و برخی از وزارتخانه ها ارتباطاتی پنهان ایجاد کرده بود و همین مسئله نیز حاکمیت عراق را برای اخراج این گروه تروریستی از خاک عراق با چالش جدی روبه رو ساخت.

منافقین؛ تهدیدی برای امنیت اروپا /  زنگ خطر در آلبانی به صدا درآمد

منافقین حتی از ارتباطات خود در عراق، غیر از بهره برداری های سیاسی، بهره اقتصادی و اطلاعاتی نیز می بردند. برخی از اعضای پارلمان عراق به شکل آشکار برای منافع این گروه تروریستی رایزنی می کردند. مشابه این اقدامات امروز در کشور آلبانی نیز مشاهده می شود. به گفته برخی از اعضای جداشده از منافقین، عوامل این گروهک موفق شده اند تا با پرداخت رشوه و پشتیبانی آمریکا در بخش های از حاکمیت آلبانی نفوذ کرده و از این ارتباطات پنهان برای پیشبرد منافع خود بهره می برند. به عنوان مثال سران این گروهک برای تحت فشار قرار دادن اعضای جداشده در آلبانی از این ارتباطات بهره می برند. این شیوه فعالیت منافقین دقیقاً مشابه روش های این گروهک در ارتباط گیری با برخی شخصیت های سیاسی فاسد آمریکایی است که با دریافت رشوه های کلان حتی در دولت آمریکا به دنبال تأمین منافع این فرقه تروریستی هستند!

** محبوبیت و حمایت مردمی با رپرتاژ های رسانه ای!

در ماه های پایانی حضور منافقین در اشرف شاهد بودیم که سرکردگان این فرقه در حالی که هنوز نمی خواستند حکم اخراج را بپذیرند، دست به هر ابزاری می زدند تا به روش های مختلف مانع از اجرای این تصمیم قانونی دولت عراق شوند. یکی از این اقدامات نمایش حمایت ملت عراق اعم از قبایل و عشیره های این کشور از این سازمان تروریستی بود!

بگذریم که اساساً سابقه جنایت ها، خیانت ها و بلعیدن منابع مالی این کشور خاطره ای بود که هیچ گاه ملت عراق از آن نخواهند گذشت، اما با این حال منافقین سعی داشتند حداقل به اغنای طرف های اروپایی صاحب تصمیم در این پرونده، اثبات کنند که ملت عراق هیچ مشکلی با وجود آنها در خاک کشور خود نداشته و حتی از این گروهک تروریستی حمایت می کنند!

حضور برخی از عراقی ها که به ادعای منافقین از سران قبایل مطرح این کشور بودند در میهمانی ها و مناسبت های مختلف در پادگان اشرف و ابراز حمایت از این گروهک نمونه هایی بود که پیوسته توسط منافقین رسانه ای می شد. اما در واقعیت احساس ملت عراق نسبت به این گروهک متأثر از سال ها همدستی با صدام، غارت منابع عراق و ترور و جنایت در این کشور باعث شده بود که گروه هایی مردمی در عراق بارها سعی کنند با ورود به پادگان اشرف، انتقام خون شهدایی خود را از این تروریست ها بگیرند. حمله گروه «فرزندان انتفاضه شعبانیه» به پادگان اشرف که منجر به مرگ تعدادی از اعضای رده بالای منافقین شد نیز از نمونه های آن است.

در همین رابطه بصورت روزانه و حتی هفتگی مطالبی رپرتاژگونه در تأیید و حمایت از منافقین از زبان سران قبایل عراقی در برخی رسانه های عموماً مکتوب عراقی منتشر می شد. سران منافقین برای بهره تبلیغاتی و رسانه ای مبالغ قابل توجهی به برخی مطبوعات محلی و  نه چندان مطرح عراقی پرداخت می کردند تا اینگونه رپرتاژ ها را به چاپ برسانند.

** جذب سالمندان با دندانپزشکی رایگان!

اکنون در آلبانی مشابه به رفتارهای منافقین در عراق را می توان مشاهده کرد که سعی دارند مردم آلبانی را در ارتباطی دوستانه و مسالمت آمیز با خود نشان دهند. در همین رابطه در چند مرحله گروه هایی از افراد سالمند در آلبانی برای دریافت خدمات پزشکی به کمپ این گروهک در تیرانا برده شدند و تصاویری نیز از ارائه رایگان خدمات دندانپزشکی یا ویزیت و آزمایش پزشکی برای آلبانیایی های ساکن اطراف کمپ منافقین، از رسانه های این گروهک پخش شد.

منافقین؛ تهدیدی برای امنیت اروپا /  زنگ خطر در آلبانی به صدا درآمد

در برخی رسانه های کشور آلبانی نیز در همین رابطه رپرتاژ هایی سفارشی منتشر می شود که نشان می دهد مردم آلبانی در ارتباط با این فرقه تروریستی رابطه ای دوستانه و مسالمت آمیز دارند. حال اگر اخبار، گزارشات و تحلیل های واقعی رسانه ها در آلبانی را با کلید واژه «مجاهدین خلق» مرور کنیم، می بینیم که پیوسته در مورد سابقه تروریستی منافقین، تهدیدات مربوط به اقامت این گروهک در کشور آلبانی و لزوم خروج آنها صحبت می شود. با این حال امروز هزینه های قابل توجهی از سوی منافقین در آلبانی صرف می شود تا مانع شکل گیری مطالبه مردمی و رسانه ای علیه این گروهک شود.

** تکرار تهدیدات امنیتی یک فرقه تروریستی

با مرور رفتارهای فریبکارانه فرقه رجوی در آلبانی که رونوشتی از اقدامات این گروهک در سال های پایانی حضور در عراق است، می توان این احتمال را نیز جدی گرفت که تهدیدات امنیتی منافقین در عراق، می تواند در آلبانی نیز تکرار شود. به عبارت دیگر این گروه ذاتاً تروریست می تواند دوباره برای برخی از مأموریت ها یا دستیابی به برخی اهدافش دست به ترور و جنایت بزند.

همانطور که در سال های ناامنی عراق که با حضور نظامیان آمریکایی و جولان گروه های تروریستی در این کشور ایجاد شده بود، منافقین در پادگان اشرف به آموزش اعضای القاعده می پرداختند و عوامل انتحاری گروه های تکفیری را آماده می کردند، این رفتارها در آلبانی نیز می تواند تکرار شود. در سال های حضور نظامیان آمریکایی در عراق، آمریکایی ها برای توجیه تداوم حضور خود در عراق نیاز به ناامنی در این کشور داشتند. به عبارت دیگر ایالات متحده آمریکا حضور نظامی خود در عراق را به بهانه مبارزه با تهدیدات تروریستی توجیه می کرد. در آن سال ها منافقین در بخشی از مأموریت های خود وظیفه داشتند تا عوامل انفجارات عراق را در پادگان اشرف آموزش دهند؛ مسئله ای که در همان سال ها توسط برخی رسانه های آمریکایی فاش شد.

منافقین؛ تهدیدی برای امنیت اروپا /  زنگ خطر در آلبانی به صدا درآمد

در ساده ترین احتمال باید این مسئله را مطرح کنیم که اگر دوباره سیاست های آمریکا به گونه ای رقم بخورد که مشابه به حادثه تروریستی یازده سپتامبر، دوباره نیاز به اقدامی برای توجیه یک جنگ دیگر با مشارکت اروپا یا توجیه یک ائتلاف جهانی دیگر باشد، چه کسی و چه گروهی باید بهانه را فراهم کند!؟ آیا طراحی و اجرای یک اقدام تروریستی در خاک اروپا برای گروهی مثل منافقین با سابقه و تجربه طولانی در حوزه ترور و جنایت، اقدام غیر قابل باوری است؟ آیا منافقین که یک روز در عراق برای پیشبرد اهداف آمریکا دست به کثیف ترین عملیات ها می زدند، اینبار از ارائه خدماتی مشابه به آمریکایی ها، امتناع می کنند؟ آیا این گروهک تاکنون غیر از این نوع خدمات تروریستی خدمات دیگری به آمریکایی ها ارائه داده است؟

غیر از احتمال سفارش های آمریکایی ها برای ورود دوباره منافقین به تحرکات ضدامنیتی و تروریستی، خود منافقین نیز در صحنه های متنوعی بنا به نیازهایشان در تأمین اهداف سیاسی بارها دست به اسلحه شده اند. به عنوان نمونه زمانی که دولت قانونی عراق، اخراج منافقین را در اولویت های خود قرار داده بود، این فرقه تروریستی با مشغولیت سازی برای دولت عراق بارها به طراحی و اجرای اقدامات تروریستی در خاک این کشور دست زده است. بنا به مواردی که از سوی پلیس عراق اعلام شد و دستگاه امنیتی و اطلاعاتی عراق اطلاعات آن را منتشر کرد، منافقین در اجرای تعدادی اقدام تروریستی با هدف ایجاد اختلافات مذهبی در عراق نقش محوری داشته اند.

به عنوان مثال انفجار مساجد اهل سنت عراق با هدف انتساب این اقدامات به شیعیان یا بالعکس از جمله تحرکاتی بوده که از سوی این گروهک برای ایجاد درگیری های مذهبی و درنتیجه ناامنی با هدف مشغولیت سازی برای دولت عراق انجام گرفته است. حال سوال اینجاست که اگر بنا به اقتضای شرایط این فرقه تروریستی در اروپا نیاز به فعالیت های مشابه از سوی سرکردگان منافقین احساس شود، آیا گروهی با چنین سابقه ای از تکرار جنایت، اینبار در جغرافیای اروپا، ابا دارد؟!

خطر تکرار اقدامات ضدامنیتی منافقین زمانی بیشتر ملموس می شود که بدانیم در حال حاضر رسانه های این کشور پیوسته در مورد خطر حضور این گروهک تروریستی در خاک خود هشدار می دهند و با مطالبه از دولت آلبانی خواستار خروج این تروریست ها از کشورشان شده اند. پلیس و دستگاه امنیتی آلبانی نیز در گزارشات خود نسبت به این گروهک ابعاد خطرآفرین حضور آنها را بیان کرده اند. به عنوان مثال یک سند محرمانه از دستگاه امنیتی آلبانی که بعداً در اختیار رسانه ها قرار گرفت نشان می دهد سرویس اطلاعاتی این کشور منافقین را یک فرقه تروریستی خطرناک تشخیص داده است که در سال های حضور در عراق اقدامات ضد امنیتی زیادی مرتکب شده است. آنها حتی به حذف فیزیکی اعضای ناراضی توسط سران این فرقه اشاره کرده اند و یادآور شده اند که مناسبات فرقه ای این گروهک همچنان ادامه دارد و احتمال تکرار چنین وقایعی در کشور آلبانی نیز دور از انتظار نیست.

منافقین؛ تهدیدی برای امنیت اروپا /  زنگ خطر در آلبانی به صدا درآمد

مسئله عضوگیری و آموزش  برای ورود به گروه های تروریستی نیز یکی از اقدامات جدی منافقین است که در سوابق آنها فراوان دیده می شود. در چندسال اخیر و در زمانی که داعش در عراق و سوریه نیاز به سرباز داشت تا برایش بجنگند! اروپا یکی از تأمین کنندگان جدی این گروه تروریستی و تکفیری بود. مدارس مذهبی و مساجدی که با پول سعودی ها در کشورهای اروپایی فعالیت می کنند با تبلیغ وهابیت خدمت زیادی برای عضوگیری و اعزام سرباز به قصد کمک به داعش ارئه دادند. سازمان منافقین نیز با چنین سابقه و تجربه ای اکنون می تواند همین نقش را برای ادامه حیات گروه های تروریستی انجام دهد.

همین خطرات محتمل در مورد حضور تشکیلاتی منافقین هم باعث شد تا در نهایت هیچ کشوری در اروپا حاضر به میزبانی این تروریست ها نباشد و آلبانی هم در نهایت در قبال چندین و چند امتیاز از سوی آمریکایی به این تصمیم تن داد. امتیازاتی همچون پرداخت سالانه ۲۰ میلیون دلار بابت میزبانی از این فرقه تروریستی و کمک به خروج از انزوای بین المللی در اروپا باعث شدند تا این کشور به میزبانی یک فرقه خطرناک تن در دهد.

اکنون با گذشت بیش از ۳ سال از حضور این فرقه در آلبانی، دولت این کشور تحت فشار رسانه ها و مطالبات عمومی مجبور به پاسخگویی شده و کمترین اقدام واکنشی نیز اظهار نظر وزیر کشور آلبانی در قبال منافقین بوده است که به این گروه هشدار داده: «این گروه برای زندگی و نه فعالیت سیاسی در آلبانی پذیرفته شده اند، البته ورود آنها به آلبانی خطر خاصی به همراه دارد... آنها ریسک کارهای خشونت بار دارند...».

منافقین؛ تهدیدی برای امنیت اروپا /  زنگ خطر در آلبانی به صدا درآمد

درواقع دولت آلبانی کاملاً واقف به تهدیدات منافقین، اکنون سعی دارد برای کنترل و مهار تهدیدات آنها فعالیت کند، اما واقعیت این است که اگر این تروریست های با تجربه به هر دلیلی برای آغاز ترور و خشونت مأموریت پیدا کنند، نه فقط کشور آلبانی، بلکه کل اروپا مجبور به پرداخت هزینه های آن خواهد شد! به عبارت دقیق تر میزبانی از یک گروه تروریستی با ساختار فرقه ای به شکلی که تشکیلات و ساختار آن حفظ شود، به علاوه بی توجهی به هشدارها در این مورد بدون شک ورود ناامنی به خاک آلبانی و خاک اروپا محسوب می شود.
همرسانی نوشتار: