تکنولوژی جدید کانتیننتال برای رانندگی امن تر در جاده ها

  1. یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۰۳ (۴ سال،۶ ماه قبل)
تکنولوژی جدید کانتیننتال برای رانندگی امن‌تر در جاده‌ها
به گزارش فرانگر

آب وهوای نامساعد به سرعت می تواند شرایط خطرناکی را به وجود بیاورد اما کمپانی کانتیننتال تکنولوژی های جدیدی را توسعه داده که سفر را ایمن تر و راحت تر می کنند.

اولین سیستم این شرکت eHorizon نام داشته و دارای عملکرد پایش شرایط جاده ای است که از دوربین ها و سیستم کنترل پایداری الکترونیکی برای دسته بندی شرایط جاده ای در کلاس های خشک، خیس، بسیار خیس، پوشیده از برف و یخی استفاده می کند. زمانی که فرایند تشخیص جاده انجام شد، این سیستم میزان ضریب اصطکاک را تخمین می زند.

داده های به دست آمده به فضای ابری منتقل شده و با ضریب اصطکاک دیگر خودروهای آن منطقه مقایسه می شود. این شرکت همچنین داده های آب و هوایی همچون رطوبت و دما را نیز تخمین می زند. تمامی این اطلاعات با استفاده از هوش مصنوعی پردازش می شود تا به عبور امن تر از مسیر و پیش بینی شرایط خطرناک کمک کند.

تکنولوژی جدید کانتیننتال برای رانندگی امن تر در جاده ها

اطلاعات به دست آمده سپس به خودروهای دیگر فرستاده شده و می تواند به آن ها درباره ی خطرات پیش رو هشدار دهد. مدیر تولید این سیستم می گوید: “تصور کنید eHorizon یک حسگر مجازی و اضافی است که داده های منابع مختلف را جمع آوری کرده و به صورت هوشمند به دیگر خودروها می فرستد.”

سیستم PreviewESC یک پله بالاتر قرار می گیرد. این سیستم از ضریب اصطکاک شعاع پیچ جاده برای تخمین اینکه سرعت خودرو برای عبور از آن مناسب است یا خیر استفاده می کند. اگر سرعت راننده بالا باشد سیستم به او هشدار می دهد تا سرعت را کم کند و اگر چنین کاری انجام نشود خود سیستم به صورت خودکار سرعت را کاهش خواهد داد.

شاید برخی رانندگان این ویژگی را دوست نداشته باشند اما کانتیننتال می گوید این تکنولوژی برای پیچ های ناشناخته و کور کاملاً مفید است. این سیستم همچنین به رانندگانی که حواس پرت هستند یا تصور درستی از شرایط جاده ندارند کمک می کند.

تکنولوژی جدید کانتیننتال برای رانندگی امن تر در جاده ها

از آنجایی که این سیستم فاکتورهای شرایط جاده را در نظر می گیرد بنابراین دخالت ترمز در جاده های خیس و برفی بسیار زودتر انجام خواهد شد. این سیستم فعلاً عملیاتی نمی شود اما در آینده و در خودروهای خودران بسیار به درد خواهد خورد.

این شرکت همچنین در حال بررسی دیگر تکنولوژی ها است که یکی از آن ها تخمین زمان بهینه برای ترمز گیری اضطراری است. آن گونه که کانتیننتال می گوید، مانورهای خودرو در زمان ترمز اضطراری نیازمند زمان های متفاوت و بسته به ضریب اصطکاک جاده است تا از برخورد پیشگیری شود.
همرسانی نوشتار: