احتمال جایگزینی شورلت مالیبو با سدانی الکتریکی

  1. شنبه ۱۲ مرداد ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
احتمال جایگزینی شورلت مالیبو با سدانی الکتریکی
به گزارش فرانگر

شورلت مصمم است که سدان میان سایز مالیبو را حداقل تا سال ۲۰۲۴ در سبد محصولات خود حفظ کند اما ظاهراً بعدازآن جایگزین مستقیمی نخواهد داشت. اتو پس از خاتمهٔ عمر نسل کنونی مالیبو طی پنج سال آینده، ساخت نسل جدید آن در برنامه های آیندهٔ شورلت نیست و در عوض این سدان میان سایز به طور غیرمستقیم با یک مدل الکتریکی جدید جایگزین خواهد شد که به احتمال زیاد یکی از بیست محصول الکتریکی جدید جنرال موتورز خواهد بود که وعده داده شده تا سال ۲۰۲۳ به بازار آیند.

نسل کنونی مالیبو یکی از سدان های اندکی است که از برنامهٔ قتل عام اخیر جنرال موتورز جان سالم به دربرده و با حذف مدل های کروز، ولت، SS و ایمپالا، تنها سدان شورلت محسوب می شود. این سدان میان سایز در حدود سال ۲۰۲۲، قبل از ورود به آخرین دوره از عمر خود، یک به روزرسانی کلی را تجربه خواهد کرد. البته جایگزینی مالیبو با یک سدان الکتریکی منطقی به نظر می رسد زیرا فروش مدل کنونی این خودرو علیرغم فیس لیفت برای مدل ۲۰۱۹ کاهش یافته و بازار خودروهای بدون آلایندگی نیز در حال رشد است.

احتمال جایگزینی شورلت مالیبو با سدانی الکتریکی

مالیبو در حال حاضر با دو پیشرانهٔ مختلف به بازار عرضه می شود. موتور پایه یک واحد ۱.۶ لیتری چهار سیلندر توربو با ۱۶۰ اسب بخار قدرت است که نیروی آن از طریق یک گیربکس CVT انتقال پیدا می کند درحالی که موتور قوی تر از نوع ۲ لیتری چهار سیلندر توربو با ۲۵۰ اسب بخار قدرت. برای انتقال نیروی این موتور اما یک گیربکس نُه سرعتهٔ اتوماتیک در نظر گرفته شده است. شورلت برای این خودرو یک تیپ اسپرت بنام RS را هم ارائه کرده که ویژگی های اسپرتی مثل رینگ های آلیاژی ۱۸ اینچی، سر اگزوزهای دوگانه و جلوپنجرهٔ مشکی رنگ را به خودرو اضافه می کند اما این مدل فقط با پیشرانهٔ ۱.۶ لیتری ارائه می شود.

احتمال جایگزینی شورلت مالیبو با سدانی الکتریکی
همرسانی نوشتار: