احتمال خداحافظی تعدادی از جذاب ترین محصولات ب ام و

  1. شنبه ۱۲ مرداد ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
احتمال خداحافظی تعدادی از جذاب‌ترین محصولات ب‌ام‌و
به گزارش فرانگر

هنگامی که ب ام و خاتمهٔ تولید مدل سری ۳ گرن توریزمو را اعلام کرد، از آن ها پرسیده شد آیا این اتفاق برای مدل های دیگری هم روی خواهد داد؟ در آن زمان این سؤال بی پاسخ ماند اما حالا گزارش جدیدی منتشر شده که می گوید ممکن است ب ام و تعدادی از مدل های خود که برای طرفدارانش بسیار محبوب و جذاب هستند را کنار بگذارد. به گفتهٔ اتومبیل مگزین، این شرکت آلمانی قصد دارد تعدادی از کابریولت های خود شامل سری ۲، سری ۸ و حتی Z۴ که تازه معرفی شده را از سبد محصولات خود حذف کند. البته این خودروها به یک باره کنار نمی روند اما وقتی عمر نسل فعلی آن ها به پایان برسد، نسل جدیدی در کار نخواهد بود.

اما این خودروهای روباز تنها محصولاتی نیستند که به تاریخ ب ام و خواهند پیوست زیرا انتظار می رود سری ۸ کوپه هم کنار گذاشته شود اما سری ۸ گرن کوپه می تواند به زندگی خود ادامه دهد. علاوه بر این، گفته شده در نسل آیندهٔ سری ۷ نیز خبری از نسخهٔ استاندارد (فاصله محوری کوتاه) نخواهد بود. البته این موضوع چندان عجیب نیست زیرا بیشتر فروش این خودرو متعلق به نسخهٔ کشیده است تا جایی که حتی ب ام و نسخهٔ استاندارد سری ۷ را در ایالات متحده عرضه نمی کند.

احتمال خداحافظی تعدادی از جذاب ترین محصولات ب ام و

خبرهای بد برای طرفداران ب ام و اما در همین جا پایان نمی پذیرد زیرا احتمالاً سری ۶ گرن توریزمو هم در سال ۲۰۲۴ از سبد محصولات این شرکت حذف خواهد شد. در همین حال، کراس اوور X۲ نیز علیرغم اینکه در اروپا بسیار محبوب شده و سال گذشته بیش از ۳۶ هزار دستگاه فروش داشته، آیندهٔ نامعلومی دارد زیرا هرچند فروش X۲ هرگز پایین نیست اما در مقایسه با فروش ۱۱۱ هزار دستگاهی X۱ طی سال ۲۰۱۸ در اروپا، رقم اندکی به حساب می آید.

احتمال خداحافظی تعدادی از جذاب ترین محصولات ب ام و

از سوی دیگر اما هرچند شاید بسیاری از محصولات ب ام و کنار گذاشته شوند اما ساخت خودروهای جدیدی هم در برنامهٔ این شرکت باواریایی وجود دارد که مهم ترین آن ها کراس اوور اسپرت و برجسته ای بنام X۸ است. برخلاف X۴ و X۶، این مدل نسخهٔ کوپهٔ X۷ نخواهد بود بلکه طبق گزارش ها، شاسی بلند منحصربه فردی است که صرفاً در نسخه های M ارائه خواهد شد. X۸ همچنین به سیستم پلاگین هیبریدی M Power هم مجهز خواهد بود که شامل یک پکیج باطری ۶۰ کیلووات ساعتی و یک موتور الکتریکی با ۱۷۰ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور می شود. در همین حال، ب ام و در حال کار روی مدل های الکتریکی و پلاگین هیبریدی جدیدی مثل iX۳، i۴ و iNext هم هست.

احتمال خداحافظی تعدادی از جذاب ترین محصولات ب ام و
همرسانی نوشتار: