اعلام مشخصات پیشرانهٔ جدید ۷.۳ لیتری فورد برای تراک های سوپر دیوتی

  1. جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۰۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
اعلام مشخصات پیشرانهٔ جدید 7.3 لیتری فورد برای تراک‌های سوپر دیوتی
به گزارش فرانگر

فورد با معرفی نسخهٔ بروز شدهٔ پیکاپ های سوپر دیوتی خود خبر از ارائهٔ یک پیشرانهٔ ۷.۳ لیتری V۸ بنزینی کاملاً جدید برای آن ها داد ولی در آن زمان هیچ اطلاعاتی از مشخصات این موتور اعلام نکرد. حال اما سازندهٔ آمریکایی جزئیات اولیهٔ این پیشرانهٔ جدید را اعلام کرده است. این موتور در ابتدا به عنوان یک آپشن برای مدل های F۲۵۰ و F۳۵۰ ارائه می شود و بعداً به صورت استاندارد زیر کاپوت مدل های F۵۵۰، F۶۵۰، F۷۵۰ و سری E هم قرار خواهد گرفت.

این پیشرانهٔ جدید به پمپ روغن حجم متغیر، جت های روغن خنک کنندهٔ پیستون، یاتاقان های اصلی فوق بزرگ و میل لنگ فولادی فورج کاری شده مجهز است. معماری سوپاپ های این موتور نیز از نوع OHV است که به تولید قدرت بیشتر در دورهای پایین کمک می کند. مدیر پیشرانه های V۸ بنزینی فورد آقای «Joel Beltramo» در رابطه با این پیشرانه گفته است:

این موتور ۷.۳ لیتری برای حداکثر دوام در سخت ترین محیط ها طراحی شده است زیرا خریداران ما هرروز در چنین شرایطی کار و زندگی می کنند. این موتور بیشترین حجم را در کلاس خود دارد و به گونه ای طراحی شده که در ویژگی های کلیدی مثل قدرت، دوام، سهولت نگهداری و هزینه های عملیاتی برتری داشته باشد

اعلام مشخصات پیشرانهٔ جدید 7.3 لیتری فورد برای تراک های سوپر دیوتی

این موتور V۸ بنزینی جدید با ۷.۳ لیتر حجم به گفتهٔ فورد ۴۳۰ اسب بخار قدرت در ۵۵۰۰ rpm و ۶۴۵ نیوتن متر گشتاور در ۴۰۰۰ rpm تولید می کند که هردو در این کلاس بهترین هستند. این نیرو نیز در همهٔ مدل ها به جز F۶۵۰ و F۷۵۰ توسط یک گیربکس ۱۰ سرعتهٔ اتوماتیک TorqShift انتقال پیدا می کند درحالی که در دو مدل مذکور همچنان همان گیربکس شش سرعتهٔ وظیفه سنگین حفظ شده است. این پیشرانهٔ جدید به موتورهای ۶.۲ لیتری V۸ بنزینی و ۶.۷ لیتری V۸ دیزلی تراک های سوپر دیوتی اضافه می شود.

اعلام مشخصات پیشرانهٔ جدید 7.3 لیتری فورد برای تراک های سوپر دیوتی

همان طور که در ابتدا اشاره شد، این پیشرانه بعداً به صورت استاندارد در مدل های F۵۵۰، F۶۵۰، F۷۵۰ و سری E هم ارائه خواهد شد اما فورد برای این مدل ها نسخهٔ ضعیف تری از این پیشرانه را در نظر گرفته که ۳۵۰ اسب بخار قدرت در ۳۹۰۰ rpm و ۶۳۵ نیوتن متر گشتاور در ۳۹۰۰ rpm تولید می کند.

اعلام مشخصات پیشرانهٔ جدید 7.3 لیتری فورد برای تراک های سوپر دیوتی
همرسانی نوشتار: