فرماندهان نظامی ایران و امارات دور یک میز + عکس

فرماندهان مرزبانی ایران و امارات متحده عربی در راستای افزایش تعاملات و تحکیم انتظامات مرزی، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

  1. پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۱۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
امضای تفاهم‌نامه همکاری مرزی ایران و امارات
به گزارش فرانگر

سردار قاسم رضایی؛ فرمانده مرزبانی در  دومین روز از نشست "دیپلماتیک مرزی" با سرتیپ "علی محمد مصلح الاحبابی"؛ فرمانده مرزبانی امارات متحده عربی با اشاره به برگزاری نشست کاربردی برای هماهنگی های مرزی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و امارات، اظهار کرد: در این نشست در راستای ارتقاء تعاملات و همکاری های مرزی، اتفاق نظر موجود، به امضای تفاهم نامه منتج شد.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: نشستهای مستمر بین دو کشور سالانه  در "تهران" و "ابوظبی" و البته هر ۶ ماه یک بار در یکی از مناطق مرزبانی به دعوت طرفین برگزار و در صورت  اتخاذ تصمیم "فوق العاده مرزی"، هماهنگی ها، از طریق وسایل ارتباط جمعی یا دیدارهای حضوری صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین نشستهایی ضمن افزایش تعاملات و تحکیم انتظامات مرزی، تسهیلاتی را برای مترددان مجاز در مرز، صیادان و مقابله با مخلان امنیت و آرامش کشورها ایجاد می کند.

سرتیپ علی محمد مصلح الاحبابی؛ فرمانده مرزبانی  امارات متحده عربی نیز در این نشست گفت: از اینکه در کنار دوستان مرزبان جمهوری اسلامی ایران هستیم، بسیار خرسندیم.

فرمانده مرزبانی کشور امارات متحده عربی خاطرنشان کرد: امضای تفاهم نامه مرزی، گامی مثبت برای تأمین منافع دو کشور است که باعث ارتقاء امنیت مرزی دو کشور، کنترل مرزی، تسهیل تردد و .... می شود.
همرسانی نوشتار: