سرمایه گذاری هنگفت تویوتا در کمپانی چینی DiDi

  1. یکشنبه ۶ مرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
سرمایه‌گذاری هنگفت تویوتا در کمپانی چینی DiDi
به گزارش فرانگر

تویوتا اعلام کرد مبلغ قابل توجه ۶۰۰ میلیون دلار را در کمپانی اشتراک سواری چینی با نام DiDi سرمایه گذاری خواهد کرد. این خودروساز ژاپنی همچنین به تأسیس جوینت ونچری با DiDi و گک تویوتا موتور اشاره کرده است.

اولین خبر مربوط به همکاری تویوتا با DiDi در ژانویه ی سال ۲۰۱۸ یعنی زمانی که این دو شرکت روی سرویس هایی با استفاده از تکنولوژی تویوتا و به منظور حمل ونقل اشتراک سواری همکاری کردند اعلام شد.

تویوتا در جدیدترین بیانیه ی خبری خود اعلام کرده به دنبال ایجاد کمپانی اشتراک سواری کاراتر و باکیفیت تر بوده و با همکاری شریک چینی به دنبال گسترش سرویس های ارتباطی متنوع بر پایه ی پلتفرم سرویس های MSPF در زنجیره ی ارزش افزوده ی خود شامل مدیریت خودرو، نگهداری، بیمه و پیشنهاد های مالی می باشد.

سرمایه گذاری هنگفت تویوتا در کمپانی چینی DiDi

معاون بخش سرویس های ارتباطی تویوتا دراین باره می گوید:

سرمایه گذاری هنگفت تویوتا در کمپانی چینی DiDi

از اینکه ما در حال گسترش همکاری های خود هستیم خوشحالم. DiDi از تکنولوژی های ارتباطی و نسل بعدی خودروهای الکتریکی تویوتا استفاده خواهد کرد. در آینده ما با DiDi برای توسعه ی سرویس های جذاب تر، ایمن و با امنیت بالا برای مصرف کنندگان چینی همکاری خواهیم نمود.

معاون ارشد کمپانی DiDi نیز افزوده است:

شرکت ما برای رسیدن به اهداف حمل ونقل هوشمند و با انرژی های جدید متعهد است. ما به دنبال ترکیب کردن تجارب DiDi با تکنولوژی های ارتباطی تویوتا به منظور ساخت نسل بعدی چارچوب حمل ونقل هوشمند برای شهرها هستیم.

این شرکت چینی با تعداد دیگری از خودروسازان همچون فولکس واگن، رنو-نیسان، فاو، دانگ فنگ و گک نیز همکاری های تکنولوژیک دارد.
همرسانی نوشتار: