نامه محسن رضایی درباره گورستان تنگه مرصاد + عکس

پنجم مرداد ماه، سالروز شکست عملیات فروغ جاویدان  منافقین است که در اواخر جنگ ایران و عراق، در سال  ۱۳۶۷ رخ داد این عملیات در نهایت پس از چند روز درگیری با تلاش رزمندگان اسلام به شکست.

  1. یکشنبه ۶ مرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۰۰ (۴ سال،۸ ماه قبل)
نامه‌ محسن رضایی به جانشین فرمانده کل قوا پیش از آغاز عملیات مرصاد +عکس
به گزارش فرانگر

سازمان منافقین منجر شد و سبب شد عملیات مرصاد با پیروزی در تاریخ دفاع مقدس کشورمان ثبت گردد.همزمان با فرارسیدن این روز محسن رضایی یکی از فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس پستی را در حساب کاربری اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت.

نامه  محسن رضایی به جانشین فرمانده کل قوا پیش از آغاز عملیات مرصاد +عکس

محسن رضایی همزمان با انتشار تصاویری تاریخی در حساب کاربری اینستاگرام خود نوشت:

"دوم تیرماه ۶۷ و سی وسه روز قبل از حمله صدام به خرمشهر و هجوم منافقین به کرمانشاه در نامه ای خطاب به جانشین فرمانده کل قوا نوشتم:
"امروز علی رغم نوشتن عدد ۵۹۸ بر قلب تصویر کبوتری که بر سر در کنفرانس بغداد ترسیم شده، (صدام) جنگ سوم را به قصد تصرف خرمشهر، آبادان، مهران، دهلران، قصرشیرین و ایجاد ناامنی در کردستان و فعال کردن بحران های اجتماعی و مقاصدی به دست منافقین که هنوز برنامه های آنها برای ما مشخص نشده است....شروع خواهد کرد.."
به دلیل همین پیش بینی، نیروهای خود را در کرمانشاه و ایلام و خوزستان ،آماده کرده بودیم و اگر این آمادگی نبود و با عنایت الهی، منافقین در تنگه مرصاد، توسط رزمندگان ما زمینگیر نشده و سپس به محاصره در نمی آمدند. قطعا کرمانشاه، سقوط می کرد ضمن اینکه منافقین، قصد داشتند پس از تصرف پادگان هوانیروز درکرمانشاه، با استفاده از بالگردها، نیروهای خود را به تهران رسانده با آزاد کردن زندانیان منافق از زندان اوین، به بیت امام حمله کنند. اما به لطف پروردگار متعال و با هوشیاری و آمادگی رزمندگان اسلام، منافقین به داخل مرزها کشانده شده در گورستان مرصاد، دفن شدند.

نامه  محسن رضایی به جانشین فرمانده کل قوا پیش از آغاز عملیات مرصاد +عکس
همرسانی نوشتار: