اخراج بیش از ۱۰ هزار نفر از کارکنان نیسان

  1. پنجشنبه ۳ مرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۵۸ (۴ سال،۹ ماه قبل)
اخراج بیش از 10 هزار نفر از کارکنان نیسان
به گزارش فرانگر

ظاهراً نیسان در حال برنامه ریزی برای تعدیل نیروهای خود است. گفته شده میزان کارکنانی که از کار بیکار خواهند شد بیش از دو برابر میزانی است که در ابتدای سال اعلام شده بود. دلیل این کار نیز کاهش تأثیرات مربوط به افت درآمد این خودروساز می باشد.

بنا رویترز، این خودروساز ژاپنی طبق انتظارات افت سود حدود ۹۰ درصدی طی سه ماهه ابتدایی سال جاری را اعلام خواهد کرد و این عملکرد به عنوان یکی از بدترین رکوردهای نیسان در ۱۰ سال اخیر محسوب می شود.

انتظار می رود اخراج بیش از ۱۰ هزار نفر از کارکنان این شرکت که شامل ۴۸۰۰ نفر تعدیلی اعلام شده در ماه می باشد اعلام شود. اکثر این کارکنان در کارخانه های خارج از ژاپن مشغول به کار هستند.

نیسان از اشاره به اخراج کارکنان خود امتناع کرده اما تائید نموده افت ۹۰ درصدی میزان سود عملیاتی خود طی سه ماهه ابتدایی سال جاری تا حد زیادی صحیح است. این خودروساز تا چند ساعت دیگر و به صورت رسمی نتایج عملکردی خود را منتشر خواهد نمود.

اخراج بیش از 10 هزار نفر از کارکنان نیسان

افزایش تعداد کارکنان اخراجی نیسان میزان نگرانی نیروهای کاری تأسیسات ساندرلند این شرکت در بریتانیا را افزایش داده است. این کارخانه با توجه به شرایط بریتانیا و خروج آن از اتحادیه اروپا آینده ی مبهمی داشته و نیسان نیز تصمیم گرفته نسل بعدی ایکس تریل را در این تأسیسات نسازد.

نیسان همچنین با بهبود حاشیه سود ضعیف خود در آمریکا نیز دست وپنجه نرم می کند. تخفیف های زیادی که نیسان ارائه کرده باعث ایجاد تصویر ذهنی نه چندان خوب از این شرکت شده و اکثر محصولات این برند افت فروش را تجربه کرده است.

اخراج بیش از 10 هزار نفر از کارکنان نیسان

موتو ناگای به عنوان یکی از مدیران ارشد نیسان گفته است:

افت عملکرد ما در آمریکا مشکل بزرگی است که با آن مواجهیم. زمان زیادی ما درباره ی افزایش تولید خود نگرانی داشتیم و به آمار و ارقام توجه می کردیم اما حالا زمان بهبود تصویر برند ما فرا رسیده است.

از جمله سایر کارخانه هایی که می توانند تحت تأثیر برنامه ی نیسان برای اخراج کارکنان قرار گیرند می توان به کارخانه های موجود در کشورهای هند و برزیل اشاره کرد.
همرسانی نوشتار: