کادیلاک XT۴-V با پیشرانهٔ ۳۲۰ اسبی در راه است؟

  1. سه شنبه ۱ مرداد ۹۸ ساعت ۱۰:۰۴ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
کادیلاک XT4-V با پیشرانهٔ 320 اسبی در راه است؟
به گزارش فرانگر

سال گذشته بعد از معرفی کراس اوور جدید کادیلاک XT۴ شایعاتی مبنی بر ساخت نسخهٔ اسپرت آن با نام XT۴-V مطرح شد که این شایعات تا به امروز رنگ واقعیت به خود نگرفته اند. بااین حال به تازگی دو تصویر توسط منبعی ناشناس منتشر شده اند که یک XT۴-V با نشان ۲.۷T را نشان می دهند. در هردو تصویر تنها بخش کوچکی از عقب خودرو مشخص است ولی بااین حال در آن ها نشان سری V، نشان ۲.۷T، چهار سر اگزوز، تریم فیبر کربنی و اسپویلر بزرگ تری دیده می شود.

البته در حال حاضر نمی توان صحت این تصاویر را تأیید کرد زیرا هرچند سر اگزوزهای خودرو مشابه سدان CT۴-V هستند و تریم فیبر کربنی آن هم واقعی به نظر می رسد اما روی هیچ کدام از محصولات سری V کادیلاک مثل CT۵-V و CT۴-V هیچ نشانی از حجم موتور وجود ندارد درحالیکه در این تصاویر نشان ۲.۷T به چشم میخورد. بااین حال اگر این تصاویر واقعی باشند، یعنی XT۴-V به همان پیشرانهٔ ۲.۷ لیتری چهار سیلندر توربوشارژی مجهز خواهد بود که در سینهٔ سدان اسپرت CT۴-V قرار گرفته است.

کادیلاک XT4-V با پیشرانهٔ 320 اسبی در راه است؟

هرچند این موتور با ۳۲۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور، قدرت دیوانه واری ندارد اما پیشرفت بزرگی را نسبت به پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ کنونی XT۴ نشان می دهد که ۲۴۰ اسب بخار قدرت ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. همچنین برای مقایسه نیز هرچند XT۴-V از ب ام و X۳ M۴۰i شش سیلندر با ۳۶۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور ضعیف تر خواهد بود اما از X۲ M۳۵i که ۳۰۶ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد قوی تر است.

کادیلاک XT4-V با پیشرانهٔ 320 اسبی در راه است؟

به احتمال زیاد در XT۴-V نیروی پیشرانه توسط گیربکس نهُ سرعتهٔ اتوماتیک جنرال موتورز و همین طور سامانهٔ چهارچرخ محرک عملکردی به هر چهارچرخ انتقال پیدا می کند. علاوه بر این، احتمال استفاده از نسخهٔ اسپرت تری از سیستم تعلیق فعال XT۴ و یا حتی کمک فنرهای کنترل مغناطیسی جنرال موتورز هم در این کراس اوور اسپرت وجود خواهد داشت درحالی که می توان انتظار ارائهٔ استایل تهاجمی تر و ترمزهای قوی تر را هم داشته باشیم. درهرحال حتی اگر این تصاویر واقعیت نداشته باشند، گفته می شود ساخت یک کراس اوور عملکردی در استراتژی محصولات آیندهٔ کادیلاک وجود دارد.

کادیلاک XT4-V با پیشرانهٔ 320 اسبی در راه است؟
همرسانی نوشتار: