فراخوان ۵۰۷ هزار خودروی ولوو به خاطر احتمال آتش سوزی

  1. سه شنبه ۱ مرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۰۴ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
فراخوان 507 هزار خودروی ولوو به خاطر احتمال آتش‌سوزی
به گزارش فرانگر

ولوو به خاطر قطعات معیوب پیشرانه که می توانند در شرایط وخیم باعث آتش سوزی شوند تعداد ۵۰۷ هزار محصول خود در سراسر جهان را فراخوان می کند.

این خودروساز سوئدی اعلام کرده طی بازرسی های داخلی فهمیده در برخی موارد بسیار نادر احتمال ذوب و دفرمه شدن منیفولد ورودی پلاستیکی پیشرانه وجود خواهد داشت. خودروهایی که باید به نمایندگی ها مراجعه کنند بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ ساخته شده و به پیشرانه های ۴ سیلندر ۲ لیتری دیزلی مجهز هستند.

به این ترتیب مالکان خودروهای S۶۰، S۸۰، S۹۰، V۴۰، V۶۰، V۷۰، V۹۰، XC۶۰ و XC۹۰ باید منتظر اطلاعیه های ولوو باشند. فعلاً هیچ خبری از حادثه ی منجر به تصادف یا جراحت مرتبط با این مشکل به دست ولوو نرسیده است.

فراخوان 507 هزار خودروی ولوو به خاطر احتمال آتش سوزی

ولوو خاطرنشان ساخته است:

در بدترین شرایط ممکن، احتمال آتش سوزی در پیشرانه وجود دارد.

اگرچه سخنگوی ولوو از اشاره به هزینه های احتمالی این فراخوان خودداری کرده اما واضح است که مالکان این خودروها هیچ گونه مبلغی را به خاطر تعمیرات احتمالی پرداخت نخواهند کرد.

فراخوان 507 هزار خودروی ولوو به خاطر احتمال آتش سوزی

خب صحبت از هزینه ها شد و باید گفت ولوو به دنبال تعدیل بخشی از نیروهای خود است تا هزینه هایش را کاهش دهد. البته سخنگوی ولوو اطمینان داده این برنامه کارکنان تأسیسات و کارخانه های ولوو را تحت تأثیر قرار نمی دهد. او گفته است:

فراخوان 507 هزار خودروی ولوو به خاطر احتمال آتش سوزی

ما فعلاً به عدد دقیقی اشاره نمی کنیم اما تغییرات ولوو در ابتدا روی پست های مشاوره ای تمرکز خواهد داشت. شغل های مربوط به تولید مستقیم تحت تأثیر این موضوع قرار نمی گیرند.

سود عملیاتی ولوو در سه ماهه اول سال جاری میلادی افت ۱۹.۳ درصدی داشته و درآمد خاص این شرکت نیز ۲۱.۶ درصد کاهش یافته است؛ اما فروش این خودروساز در سراسر جهان با رشد ۹.۴ درصدی به ۱۶۱۳۲۰ دستگاه رسیده است.

فراخوان 507 هزار خودروی ولوو به خاطر احتمال آتش سوزی
همرسانی نوشتار: