تعویق عرضه شاسی بلند چینی سِرس SF۵ در آمریکا

  1. دوشنبه ۳۱ تیر ۹۸ ساعت ۱۳:۰۶ (۴ سال،۸ ماه قبل)
تعویق عرضه شاسی‌بلند چینی سِرس SF5 در آمریکا
به گزارش فرانگر

شرکت چینی و تازه تأسیس سِرس عرضه ی شاسی بلند الکتریکی SF۵ در آمریکا را به تعویق انداخت. گفته می شود هدف این شرکت عرضه ی SF۵ در آمریکا تا پایان سال جاری بود و هدف نهایی آن نیز تولید خودرو در کشورهای چین و آمریکا ذکر شده است. البته به نظر می رسد این اهداف بیش از حد خوش بینانه بوده اند.

یکی از کارکنان اسبق این شرکت که علاقه ای به افشای نام خود نداشته ادعا می کند حدود ۳۰۰ نفر در دفتر این شرکت در سیلیکون ولی مشغول به کار بوده اند و ۹۰ نفر آن ها هم اکنون از شرکت خارج شده اند. این مدیر اسبق سرس می گوید تعدیل نیروی این برند در بخش های مختلفی همچون فروش، فناوری اطلاعات، بازاریابی، طراحی و عملیات صورت گرفته است.

سرس شاخه ی آمریکایی شرکت خودروسازی چینی سوکون بوده و زمانی که تعدیل نیروی آن اعلام شد، جیمز تیلور که مدیرعامل اجرایی این شرکت می باشد به نوسانات اخیر اقتصاد چین اشاره کرده و جنگ تجاری بین این کشور و آمریکا را یکی از دلایل به تعویق افتادن عرضه ی SF۵ ذکر نموده است.

تعویق عرضه شاسی بلند چینی سِرس SF5 در آمریکا

او نامه ای را با این مضمون خوانده است:

تعویق عرضه شاسی بلند چینی سِرس SF5 در آمریکا

در زمانی که سوکون چالش های بسیار زیادی را مدیریت می کند، برندی جدید را در بازاری متفاوت راه اندازی کرده است. با اتخاذ چنین تصمیمات استراتژیکی ما باید کارهای لازم برای ایجاد بهترین فرصت برای موفقیت طولانی مدت را انجام دهیم.

سرس در ابتدا با نام SF موتورز شناخته می شد و کراس اوور الکتریکی SF۵ را در ماه آوریل رونمایی کرد. این خودرو در دو نسخه آماده می شود که گران ترین نسخه از مجموعه باتری ۹۰ کیلووات ساعتی و پیشرانه های الکتریکی با قدرت ۶۸۴ اسبی و گشتاور ۱۰۳۹ نیوتون متری استفاده می کند.

تعویق عرضه شاسی بلند چینی سِرس SF5 در آمریکا
همرسانی نوشتار: