احتمال رقابت ولوو با ب ام و X۷!

  1. یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۷:۰۳ (۴ سال،۹ ماه قبل)
احتمال رقابت ولوو با ب‌ام‌و X7!
به گزارش فرانگر

در ادامه ی روند گسترش سبد محصولات، ولوو به تولید شاسی بلندی بزرگ تر از XC۹۰ نه نخواهد گفت.

هاکان ساموئلسن مدیرعامل ولوو به تولید رقیبی برای خودروهای لوکسی همچون ب ام و X۷ و مرسدس بنز GLS اشاره کرده است. این مدیر ارشد به اتواکسپرس گفته که تولید یک شاسی بلند پرچمدار را در دست اقدام قرار داده است.

ساموئلسن خاطرنشان ساخته است:

ولوو XC90 مدل 2018

ما ایده ی تولید محصولات بیشتر مخصوصاً در کلاس پرطرفدار شاسی بلندها را رد نمی کنیم. فکر می کنم هم اکنون این احتمال را در نظر گرفته ایم. شما نباید ایده ی تولید یک شاسی بلند بزرگ تر را رد کنید اما تولید مدل کوچک تر جای بحث دارد. ما در آینده شما را سورپرایز خواهیم کرد.

چند ماه پیش نیز مدیر ولوو به تولید یک شاسی بلند کوچک که می تواند در جایگاهی پایین تر از XC۴۰ (رقیب ب ام و X۱) قرار گیرد اشاره کرده بود. زمانی که از ساموئلسن درباره ی احتمال تولید خودروهای کوچک تر پرسیده شده بود او گفته بود:

هرگز نگویید هرگز!

اگرچه فعلاً تصمیم رسمی دراین باره گرفته نشده اما گفته می شود احتمال تولید خانواده ی زیر سری ۴۰ با قوای محرکه ی الکتریکی وجود دارد. ولوو همچنین در حال گسترش زیرساخت های شارژ خود است زیرا بنا به گفته ی مدیر این شرکت، وقتی فردی یک خودروی الکتریکی را می خرد باید ایده ای خوب از چگونگی شارژ آن را داشته باشد.

این خودروساز سوئدی احتمالاً قبل از هر عملی اقدام به گسترش سری ۴۰ خواهد کرد. این سری هم اکنون شامل شاسی بلند ساب کامپکت و لوکس XC۴۰ می باشد. همچنین گفته شده جایگزین V۴۰ نیز تولید خواهد شد و احتمالاً به فرم کراس اوور خواهد بود. این در حالی است که رقبای کنونی این خودرو شامل آئودی A۳ اسپورت بک، ب ام و سری ۱ و مرسدس بنز A کلاس هستند.

2016 Volvo XC90 T6
همرسانی نوشتار: