علاقه نافرجام آلپینا به مینی

  1. جمعه ۲۸ تیر ۹۸ ساعت ۱۵:۰۲ (۴ سال،۹ ماه قبل)
علاقه نافرجام آلپینا به مینی
به گزارش فرانگر

اگر اوضاع کمی متفاوت می بود شاید آلپینا هم اکنون خودروهای مشتق از مینی را تولید می کرد!

رئیس این شرکت آقای Andreas Bovensiepen در خلال رویداد خبری اخیر برگزار شده برخی جزئیات جالب از آلپینا، پروژه های در حال انجام و محصولات آینده را بازگو کرده است.

او اعلام کرده در اوایل قرن ۲۱ آلپینا به فروش نسخه ی خاص خود از محصولات مینی به عنوان محصولی پایه فکر کرده است.

این شرکت تا مرحله ساخت و تست نسخه های پیش تولیدی هم پیش رفت اما در نهایت از این کار منصرف شد زیرا این پروژه را بسیار پیچیده و هزینه بر می دانست. همچنین زمانی که ب ام و دومین نسل سری ۶ در سال ۲۰۰۳ را عرضه کرد امیدها برای تولید آلپینا مینی رنگ باخت. همین موقع بود که آلپینا فهمید ساخت نسخه ی خود از یک خودروی لوکس توجیه بیشتری خواهد داشت.

علاقه نافرجام آلپینا به مینی

همان گونه که گفتیم مینی تنها پروژه ای نبوده که پایانی بی نتیجه داشته است. مدیر آلپینا در مصاحبه های دیگر نیز گفته این شرکت یک ب ام و i۸ چهار سیلندر با قدرت ۴۶۰ اسب بخاری را تولید کرده بود که حتی در جاده ها نیز تست شد اما ب ام و اجازه ی تولید این خودرو را به خاطر برخی مشکلات مربوط به هویت و شخصیت برند خود را نداد. آلپینا i۸ در صورت تولید باید با محصولات ب ام و M رقابت می کرد و این امر برای باواریایی ها قابل پذیرش نبود. آلپینا بجای این کار ترجیح داد خودروهای لوکس تر برند ب ام و را توسعه داده و بفروشد.

علاقه نافرجام آلپینا به مینی

علاقه نافرجام آلپینا به مینی
همرسانی نوشتار: