حذف تعمدی یا خودسرانه آپشن وارداتی ها

  1. دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸ ساعت ۰۹:۱۶ (۴ سال،۹ ماه قبل)
واردات خودرو
به گزارش فرانگر

دنیای اقتصاد: یکشنبه گذشته مهلت دوماهه ترخیص خودروهای رسوب کرده در گمرک به اتمام رسید این در شرایطی است که هم اکنون شرکت های وارد کننده تمام تمرکز خود را برتحویل محصولات به مشتریان قرار داده اند. حال در شرایطی که به نظر می رسد مشتریان خودروهای ترخیص شده پس از مدت ها چشم انتظاری باید از دریافت خودروی ثبت نامی خود خوشحال باشند، اما آنها با مشکل جدیدی روبه رو شده اند. تعدادی از مشتریان در تماس با «دنیای اقتصاد» عنوان کرده اند که بعضی از شرکت های وارد کننده هنگام تحویل محصولات اقدام به حذف برخی آپشن ها یا قطعات مانند سیستم پخش و LCD از خودروهای وارداتی کرده اند. این در شرایطی است که در چک لیست مربوط به تحویل خودرو که از سوی شرکت واردکننده در اختیار مشتریان قرار داده می شود، در مقابل اقلام حذف شده، تیک تایید مبنی بر موجود بودن آن قطعه یا آپشن خورده است. در واقع مشتری با امضای برگه مذکور تایید می کند که خودروی خود را با تمام امکانات تحویل گرفته است.

این مساله را با مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان مطرح کردیم تا از چند و چون این اتفاق مطلع شویم. دادفر می گوید این مساله قطعا تخلف است و شرکت های وارد کننده اجازه ندارند محصولات خود را با حذف آپشن یا قطعه در اختیار مشتریان قرار دهند. این فعال صنفی پیش بینی می کند که این دست اتفاقات بدون هماهنگی با شرکت نمایندگی اتفاق افتاده است. دادفر می گوید: ریشه این مساله را باید در بخش های تحویل و فروش شرکت های واردکننده متخلف جست وجو کرد؛ چراکه این امکان وجود دارد برخی از افراد در بخش های مورد اشاره به صورت خودسرانه اقدام به حذف برخی آپشن ها کرده باشند. دبیر انجمن واردکنندگان به مشتریان توصیه می کند در صورت برخورد با این مساله، مراتب را با مدیریت ارشد شرکت های واردکننده ای که محصولش را خریداری کرده اند، در میان بگذارند و پیگیر مطالبات خود باشند.

  • توقف صدرو بیمه نامه یک خودروساز

: به دلیل افزایش بدهی شرکت سایپا به شرکت های بیمه، صدور بیمه نامه خودروهای آماده تحویل این شرکت را متوقف شده است. در سال های اخیر بدهی خودروسازان به شرکت های بیمه بابت صدور بیمه نامه شخص ثالث برای خودروهای صفر کیلومتر افزایش یافته و همین موضوع عاملی شده تا صدور بیمه نامه شخص ثالث از سوی شرکت های بیمه برای خودروسازان متوقف یا به کندی انجام شود. در حال حاضر گزارش ها نشان می دهد به دلیل افزایش بدهی شرکت سایپا به شرکت های بیمه، صدور بیمه نامه خودروهای آماده تحویل این شرکت متوقف شده است. به نظر می رسد بدهی سایپا به شرکت های بیمه بیش از سقف مجاز بوده و بر همین اساس بیمه ها برای تعیین تکلیف این بدهی، صدور بیمه نامه شخص ثالث را برای خودروهای آماده تحویل این شرکت متوقف کرده اند.

حذف تعمدی یا خودسرانه آپشن وارداتی ها

  • برائت ایران خودرو از امدادی های غیرمجاز

ایکوپرس: گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد اخیرا برخی افراد و شرکت های غیرمجاز اقدام به فروش کارت اشتراک خدمات امداد خودرویی کرده اند که ارتباطی با این شرکت نداشته و ایران خودرو مسوولیتی در قبال خریداران این کارت ها ندارد. این شرکت با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده است: «به تازگی افراد و شرکت های غیرمجاز و فاقد صلاحیت تحت عناوین مختلف از طریق تماس تلفنی یا ارسال پیامک، با اعلام مطالبی غیرواقعی اعم از ابطال کارت سوخت، ابطال گارانتی خودرو و… مشتریان را ترغیب به خرید کارت اشتراک از شرکت های امدادی غیرمجاز کرده اند.» در ادامه این اطلاعیه آمده «این در حالی است که این تماس ها ارتباطی با گروه صنعتی ایران خودرو نداشته و شرکت امدادخودرو ایران هیچ گونه مسوولیتی در قبال این نوع خدمات یا عواقب ناشی از آن ندارد. شرکت امدادخودرو ایران با شماره تلفن ۰۹۶۴۴۰ به عنوان تنها نماینده رسمی، مسوولیت ارائه اطلاعات در حوزه های فروش، خدمات پس از فروش و خدمات امداد سیار را برعهده دارد.»

حذف تعمدی یا خودسرانه آپشن وارداتی ها
همرسانی نوشتار: