نگرانی های مهندس سابق کوروت در مورد C۸ موتور وسط

  1. یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸ ساعت ۱۴:۰۵ (۱ هفته،۱ روز قبل)
نگرانی‌های مهندس سابق کوروت در مورد C8 موتور وسط
به گزارش فرانگر

جیم مرو که به مدت ۳۴ سال در جنرال موتورز مشغول به کار بود، در سال ۲۰۰۴ به تیم کوروت پیوست و مسئولیت مهندسی سواری و هندلینگ خانوادهٔ کوروت را بر عهده گرفت. اولین اقدام برجستهٔ وی در تیم کوروت تنظیم ویژگی های رانندگی کوروت Z۰۶ نسل C۶ بود و در ادامه نیز در توسعهٔ تمامی کوروت های بعدی نقش مهمی ایفا کرد. حال آقای مرو که حدود یک سال پیش بازنشسته شده، نگرانی های خود را در مورد نسل آیندهٔ این خودرو یعنی C۸ موتور وسط ابراز کرده است.

مرو طی مصاحبه ای گفته است در تیمی بوده که به منظور تعیین اهداف جدیدی برای کوروت C۸ کار می کردند. او ادعا می کند این تیم برای ارزیابی سوپراسپرت های موتور وسط، چندین خودرو شامل آئودی R۸، فراری ۴۵۸ ایتالیا، آکورا NSX و دو پورشه را اجاره کردند. این گروه همچنین دو دستگاه کوروت C۷ (نسخه های Z۰۶ و Z۵۱ استینگری) را هم در اختیار داشتند تا ببینند این خودرو در برابر رقبای اروپایی و ژاپنی چگونه عمل می کند. دو کوروت در آزمایشی که توسط مهندس شورلت انجام شد دیگر خودروها را مغلوب کردند و به دیگران گفته شد که سوپراسپرت های موتور وسط چیزی نیستند که تیم به دنبال آن بوده و درواقع کوروت C۷ با ترکیب موتور جلو بهتر بوده است.

نگرانی های مهندس سابق کوروت در مورد C8 موتور وسط

بااین حال مدیران جنرال موتورز موقعیت رانندگی و دید بسیار عالی سوپراسپرت های موتور وسط را ترجیح داده و نهایتاً تصمیم بر این شد که کوروت C۸ خودرویی موتور وسط باشد. با وجود تمامی ویژگی های مثبت این ترکیب اما آقای مرو می گوید من در مورد ترکیب موتور وسط نگران هستم. کاملاً واضح است که کوروت C۷ نسبت به نسل C۶ جهش قابل توجهی به جلو داشته است و به نظر می رسد مرو به این دلیل نگران است که احتمالاً کوروت C۸ خیلی بهتر از C۷ نخواهد بود. او می گوید توزیع وزن عالی ۵۰-۵۰ در C۷ یکی از دلایل هندلینگ خوب آن است و تمرکز وزن روی عقب خودرو در C۸ تعادل آن را برهم زده و احتمالاً موجب تمایل به کم فرمانی می شود.
همرسانی نوشتار: