خروج آخرین بیتل از خط تولید، خداحافظی همیشگی با قورباغهٔ دوست داشتنی

  1. جمعه ۲۱ تیر ۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
خروج آخرین بیتل از خط تولید، خداحافظی همیشگی با قورباغهٔ دوست‌داشتنی
به گزارش فرانگر

فولکس واگن از چند وقت پیش خبر از خاتمهٔ تولید بیتل داده بود و حالا سرانجام آخرین دستگاه این خودرو از خط تولید در کارخانهٔ مکزیک خارج شده است. خروج آخرین دستگاه از خط تولید نشان دهندهٔ پایان همیشگی دوران بیتل است که نقش بسیار مهمی در تبدیل شدن فولکس واگن به امپراطوری امروز داشته است. هرچند نسل سوم این خودرو چندان محبوب نبود اما فولکس واگن تقریباً پنج میلیون بیتل در ایالات متحده به فروش رساند که نقش قابل توجهی در رسیدن به فروش جهانی ۲۱.۵ میلیونی آن داشته است.

البته بخش عمده ای از این فروش متعلق به نسل اول بوده است اما نسل دوم آن که با نام نیو بیتل در سال ۱۹۹۸ معرفی شد نیز تا سال ۲۰۱۰ به فروشی بیش از ۱.۲ میلیون دستگاه دست پیدا کرد. نسل سوم و آخر بیتل هم در سال ۲۰۱۰ معرفی شد و از آن زمان تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه فروش داشته است.

مدیرعامل گروه فولکس واگن آمریکا آقای «Scott Keogh» در رابطه با خاتمهٔ تولید بیتل طی بیانیه ای گفته است:

تصور فولکس واگن بدون بیتل غیرممکن است اما زمان پایان این نام افسانه ای فرارسیده است اما نقش بیتل در تکامل برند ما برای همیشه قابل احترام خواهد بود

آخرین بیتل یک نمونهٔ آبی رنگ است که در موزهٔ فولکس واگن در مکزیک به نمایش درمی آید. گفته شده کارخانهٔ فولکس واگن در مکزیک بجای بیتل، کراس اوور جدید این شرکت برای بازار آمریکای شمالی را تولید خواهد کرد. این خودرو که پایین تر از تیگوآن قرار می گیرد احتمالاً تارک نام خواهد داشت.

خروج آخرین بیتل از خط تولید، خداحافظی همیشگی با قورباغهٔ دوست داشتنی
همرسانی نوشتار: