فراخوان محصولات جیپ به خاطر نقص در گیربکس

  1. جمعه ۲۱ تیر ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۱ هفته،۳ روز قبل)
فراخوان محصولات جیپ به خاطر نقص در گیربکس
به گزارش فرانگر

جیپ در حال فراخوان بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه چروکی مجهز به گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک ساخت ZF می باشد.

پدال و به نقل از کار اند درایور، مدل های سال ۲۰۱۴ این خودرو که به پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳.۲ لیتری مجهز هستند باید در آینده به نمایندگی های مجاز این برند مراجعه نمایند. فیات-کرایسلر اعلام کرده سوپاپ موجود در گیربکس این شاسی بلند می تواند معیوب شده و از درگیر نشدن کلاچ جلوگیری نماید که این امر باعث می شود گیربکس به صورت خودکار در حالت خلاص قرار گیرد.

بنا به گفته ی این برند، حداقل ۳ درصد تمامی خودروهای تحت تأثیر این فراخوان قبلاً برای مشکل گیربکس به شرکت مراجعه کرده و از خدمات گارانتی استفاده کرده اند.

فراخوان محصولات جیپ به خاطر نقص در گیربکس

جیپ چروکی و سایر محصولات فیات-کرایسلر مشکلات گیربکس زیادی داشته اند و از سال ۲۰۱۳ تاکنون حداقل ۱۱ به روزرسانی نرم افزاری انجام شده است. از جمله ی این مشکلات می توان به معکوس با تأخیر، گیر کردن دنده ها، پاسخ کند پدال گاز، رفتار نامناسب گیربکس و… اشاره کرد. البته مشکلات مربوط به گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک ZF مخصوص محصولات فیات-کرایسلر نیستند.

فراخوان محصولات جیپ به خاطر نقص در گیربکس

گفته می شود جیپ رنگید، رم پرومستر سیتی، لندروور دیسکاوری اسپورت، فیات ۵۰۰X، رنجروور اووک، هوندا پایلوت و آکورا TLX از همین گیربکس استفاده کرده و مشکلات خاص خود را داشته اند.

2014-jeep-cherokee-trailhawk-interior

از میان تمامی مدل های چروکی ۲۰۱۴ تحت تأثیر این فراخوان حدود ۸۳ هزار دستگاه در آمریکا حضور دارند درحالی که ۱۷۵۳۰ دستگاه دیگر نیز در بازارهایی همچون کانادا، مکزیک و اروپا فروخته شده اند.

فراخوان محصولات جیپ به خاطر نقص در گیربکس

فیات-کرایسلر هیچ گزارشی از تصادفات یا جراحت های مرتبط با این مشکل را دریافت نکرده و هنوز روی حل مشکل آن کار می کند. تا زمانی که راه حل مشکل پیدا نشود مالکان به نمایندگی ها مراجعه نخواهند کرد.
همرسانی نوشتار: