پیکاپ خبرساز هیوندای به زودی می آید!

  1. پنجشنبه ۲۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۵:۰۳ (۴ سال،۷ ماه قبل)
Hyundai Santa Cruz Crossover Truck Concept
به گزارش فرانگر

از همان زمانی که هیوندای اقدام به معرفی پیکاپ مفهومی سانتاکروز در سال ۲۰۱۵ نمود شایعات و گمانه زنی های فراخوانی درباره ی زمان رونمایی نسخه ی تولیدی این خودرو به گوش رسید.

ظاهراً موعد معرفی این خودرو به زودی فرا می رسد و هدف آن هم خریدارانی خواهد بود که علاقه ای به پیکاپ های سنتی ندارند. این موضوع خیلی سورپرایز کننده نیست چراکه کانسپت سانتاکروز ظاهری غیرعادی و تازه ای داشته است.

این خودرو در نمایشگاه دیترویت سال ۲۰۱۵ معرفی شد و محصولی کراس اوور مانند با گنجایش ۵ نفر بود که در بطنش پیشرانه ی ۲ لیتری توربودیزل را جای داده بود. درب پشتی این خودرو نیز به صورت کشویی باز می شد.

معاون تولید هیوندای آمریکا در مصاحبه با بلومبرگ گفته که طبق انتظارات این خودرو به زودی در آمریکای شمالی تولید خواهد شد. مایکل اوبراین می گوید:

پیکاپ خبرساز هیوندای به زودی می آید!

این خودرو بسیار منعطف خواهد بود. ما قول داده ایم کلاسی کاملاً جدید برای خریداران ایجاد کنیم.

اگرچه مدیر هیوندای اشاره ای به زمان رونمایی و یا مشخصات این خودرو نداشته اما گفته که این پیکاپ کره ای در آمریکا تولید می شود.

مدیر هیوندای بدون اشاره به شهر یا ایالتی که پیکاپ جدید این شرکت تولید می شود خاطرنشان ساخته خودروسازانی که تصمیم به تولید محصولات خود در مکزیک می گیرند مورد غضب دونالد ترامپ قرار گرفته اند و هیوندای احتمالاً خواهان چنین چیزی نیست.

پیکاپ خبرساز هیوندای به زودی می آید!

تولید یک پیکاپ جدید در آمریکا انتخابی منطقی خواهد بود زیرا اکثر پیکاپ ها در این بازار به فروش می روند. هیوندای باید به منظور دوری از وضع تعرفه ی ۲۵ درصدی روی پیکاپ های وارداتی به آمریکا این خودرو را در همین کشور تولید کند.

پیش از این سدان های الانترا و سوناتا و کراس اوور سانتافه در تأسیسات هیوندای در آلاباما تولید شده اند. این کارخانه ظرفیت تولید سالانه ی حدود ۴۰۰ هزار دستگاهی دارد.

پیکاپ خبرساز هیوندای به زودی می آید!
همرسانی نوشتار: