فراخوان دوباره فورد فوکوس به خاطر خاموشی پیشرانه

  1. پنجشنبه ۲۰ تیر ۹۸ ساعت ۰۹:۴۷ (۴ ماه قبل)
فراخوان دوباره فورد فوکوس به خاطر خاموشی پیشرانه
به گزارش فرانگر

۹ ماه پیش فورد نسل قبلی فوکوس بازار آمریکای شمالی را فراخواند. امروز نیز برخی از همان خودروها درگیر یک فراخوان ایمنی دیگر شده اند.

با توجه به اطلاعاتی که توسط فورد منتشر شده، خودروهای حاضر در این فراخوان کالیبراسیون نرم افزاری را که عیب سوپاپ کنیستر را تشخیص می دهد دریافت نکرده اند.

زمانی که این قطعه باز باشد مکش اضافی می تواند به سیستم مدیریت بخار بنزین وارد شده و شکل باک سوخت را تغییر دهد. این واقعه چندین پیامد در پی داشته که از روشن شدن چراغ سوخت تا خاموش شدن پیشرانه در موارد شدید را شامل می شود. فورد تاکنون هیچ گزارشی از تصادف یا جراحت مرتبط با این مشکل را دریافت نکرده است.

از جمله خودروهایی که در این فراخوان حضور دارند می توان به فوکوس های مدل سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ مجهز به پیشرانه ی ۲ لیتری اشاره کرد. فوکوس ST مدل ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ که به پیشرانه ی ۲ لیتری GTDI مجهز هستند هم باید به نمایندگی های مجاز مراجعه کنند.

فراخوان دوباره فورد فوکوس به خاطر خاموشی پیشرانه

حدود ۵۸ هزار دستگاه خودرو در آمریکای شمالی باید فراخوان شوند که اکثر آن ها یعنی حدود ۵۷۴۰۰ دستگاه در آمریکا حضور داشته و ۴۰۰ و ۴۸۰ دستگاه نیز در کانادا و مکزیک تردد می کنند.

تکنسین های فورد هر خودرو را بررسی کرده و ماژول کنترل قوای محرکه ی آن ها را دوباره برنامه ریزی خواهند کرد و در صورت نیاز هم سوپاپ کنیستر را تعویض خواهند نمود. همچنین پس از بررسی های صورت گرفته، اگر نیاز باشد باک سوخت و ماژول انتقال آن هم تعویض خواهند شد.

فراخوان دوباره فورد فوکوس به خاطر خاموشی پیشرانه

فورد می گوید تا زمان حل این مشکل بهتر است مالکان خودروهای یاد شده حداقل نیمی از سوخت را در باک سوخت خودرو حفظ کنند.
همرسانی نوشتار: