ب ام و i۳ و i۸ جایگزینی نخواهند داشت

  1. سه شنبه ۱۸ تیر ۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ (۴ سال،۹ ماه قبل)
ب‌ام‌و i3 و i8 جایگزینی نخواهند داشت
به گزارش فرانگر

به اعتقاد بسیاری، مدل های i۳ و i۸ محصولات الکتریکی اصلی ب ام و محسوب می شوند اما در حال حاضر هردوی این مدل ها سالخورده شده اند و نیاز به ساخت نسل جدید دارند. در همین رابطه، چندی پیش ب ام و کانسپتی بنام Vision M Next را با استایل گوه ای شکل و ویژگی هایی مشابه i۸ در مونیخ رونمایی کرد که به نظر می رسید پیش نمایشی از نسل آیندهٔ i۸ باشد اما این گونه نخواهد بود زیرا به گفتهٔ مدیر توسعهٔ ب ام و آقای «Klaus Frölich»، این کانسپت جانشینی برای i۸ نخواهد بود.

در حقیقت مدل های i۳ و i۸ هرگز جانشینی نخواهند داشت. آقای Frölich دراین باره گفته است:

هیچ جایگزین مستقیمی برای i۳ و هیچ جایگزین مستقیمی برای i۸ وجود نخواهد داشت

وی همچنین اشاره کرده است که مدل های i خودروهای تک نسلی هستند که به طور خاص برای یک هدف ساخته شده اند نه به عنوان یک سری از محصولات. البته مدیر توسعهٔ ب ام و تأیید کرده است که کانسپت Vision M Next ظرف سه سال آینده تولید خواهد شد. گفته شده این خودروی اسپرت هیبریدی عملکردی مشابه یک خودروی M خواهد داشت. رفتار این خودرو نیز باید مثل محصولات M باشد و به همین دلیل باید وزن آن کنترل گردد که این کار در یک خودروی تمام الکتریکی بسیار پیچیده خواهد بود.

ب ام و i3 و i8 جایگزینی نخواهند داشت

بااین حال آقای Frölich امکان ساخت خودروی M تمام الکتریکی را رد نکرده است اما این اتفاق در آیندهٔ نزدیک به وقوع نمی پیوندد. او اضافه کرده است که حداکثر وزنی که برای Vision M Next در نظر گرفته شده ۱۷۰۰ کیلوگرم است که البته وزن کانسپتی که در مونیخ رونمایی شد کاملاً کمتر از این بود.

ب ام و i3 و i8 جایگزینی نخواهند داشت
همرسانی نوشتار: