فروش خودرو در نیمهٔ اول امسال در آمریکا به کمترین میزان از سال ۲۰۱۳ رسید

  1. دوشنبه ۱۷ تیر ۹۸ ساعت ۱۸:۰۶ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
فروش خودرو در نیمهٔ اول امسال در آمریکا به کمترین میزان از سال 2013 رسید
به گزارش فرانگر

طی مدتی که از سال ۲۰۱۹ سپری شده است، فروش خودرو در سراسر ایالات متحده همواره کاهش داشته است تا جایی که بلومبرگ، ممکن است این کشور از لحاظ فروش خودرو بدترین نیمسال خود را از سال ۲۰۱۳ تجربه کند. هرچند مجموع فروش خودرو در نیمهٔ اول امسال هنوز محاسبه نشده است اما با توجه به آمار فروش پنج ماه ابتدایی ۲۰۱۹، تحلیل گران JD Power و LMC Automotive بر این باورند که احتمالاً فروش خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته بین ۲.۹ تا ۳.۳ درصد کاهش خواهد داشت.

درنتیجه، انتظار می رود امسال مجموع فروش سالانهٔ خودرو در بازار ایالات متحده به ۱۷ میلیون دستگاه برسد که کمتر از ۱۷.۳ میلیون دستگاه سال ۲۰۱۸ است. نکتهٔ جالب اینکه هرچند فروش خودرو در بازار آمریکا در حال کاهش است اما قیمت متوسط خودروهای صفرکیلومتری که در سراسر این کشور به فروش می رسند رو به افزایش است به گونه ای که میانگین قیمتی در نیمهٔ نخست امسال به ۳۳,۳۴۶ دلار رسیده که بالاترین حد خود بوده و ۴ درصد از سال گذشته بیشتر است.

فروش خودرو در نیمهٔ اول امسال در آمریکا به کمترین میزان از سال 2013 رسید

به گفتهٔ بلومبرگ، علاقهٔ خریداران آمریکایی به شاسی بلندها و تراک ها، به خودروسازان کمک کرده تا علیرغم کاهش فروش، همچنان سود خود را حفظ کنند. علاوه بر این، یکی دیگر از قسمت های تعجب برانگیز این گزارش این است که علیرغم کاهش فروش خودروهای جدید، امسال شرکت های اجارهٔ خودرو و خریداران تجاری خودروهای بیشتری نسبت به قبل خریداری کرده اند؛ بنابراین JD Power و LMC Automotive پیش بینی کرده اند که فروش خودروهای اجازه ای در ماه ژوئن ۳.۹ درصد افزایش داشته باشد.
همرسانی نوشتار: