استفاده از گیربکس ۸ سرعته ZF در محصولات فیات-کرایسلر

  1. دوشنبه ۱۷ تیر ۹۸ ساعت ۱۶:۰۹ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
استفاده از گیربکس 8 سرعته ZF در محصولات فیات-کرایسلر
به گزارش فرانگر

گروه خودروسازی فیات-کرایسلر به توافقی با شرکت مشهور ZF برای استفاده از گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک این شرکت در محصولات دیفرانسیل عقب و چهار چرخ محرک خود دست یافت.

این گیربکس از درایو الکتریکی یکپارچه استفاده کرده و تقریباً در تمامی محصولات این خودروساز با طراحی جلویی-طولی بکار خواهد رفت. گیربکس موردبحث می تواند در خودروهای پلاگین هیبریدی هم بکار رود و اگرچه فیات-کرایسلر هنوز نام مدل هایی که از این گیربکس استفاده خواهند کرد یا نگفته اما انتظار می رود برخی از خودروهای بزرگ این شرکت از آن استفاده کنند.

تولید گیربکس جدید ZF با کد ۸HP از سال ۲۰۲۲ شروع خواهد شد و تولید آن در آلمان صورت خواهد گرفت. این گیربکس در آینده در کشورهایی همچون آمریکا و چین نیز تولید خواهد شد. پیش از این، مدل های قبلی گیربکس ۸HP روی خودروهای آلفارومئو و کرایسلر استفاده شده اند.

استفاده از گیربکس 8 سرعته ZF در محصولات فیات-کرایسلر

مدیر اجرایی ZF گفته است:

استفاده از گیربکس 8 سرعته ZF در محصولات فیات-کرایسلر

ما از اینکه توسط فیات-کرایسلر به عنوان تأمین کننده جهانی گیربکس انتخاب شده ایم خوشحالیم. این دومین سفارش بزرگ ما برای گیربکس جدید ۸ سرعته بوده و استراتژی ما برای تمرکز روی خودروهای پلاگین هیبریدی را به عنوان راه حلی روزمره و به منظور توسعه ی محصولات جذاب تائید می کند.

ZF می گوید این دومین سفارش بزرگ تاریخ خود بوده و تنها سه ماه پس از سفارش بزرگ ب ام و برای استفاده از جدیدترین نسل گیربکس ۸ سرعته خود صورت می گیرد. گزارش های غیر رسمی رقم قرارداد ZF و FCA را بین ۱۷ تا ۲۰ میلیارد دلار تخمین زده اند.

برخی از خودروسازان بجای استفاده از گیربکس های دوکلاچه به استفاده از محصولات ZF روی آورده اند. برای مثال ب ام و نسل جدید M۵ را تنها با گیربکس ۸ سرعته مبدل کانورتر ZF عرضه می کند. نه تنها گیربکس این شرکت ارزان تر بوده بلکه قابلیت اطمینان بالاتری داشته و به سادگی می تواند قدرت و گشتاور اکثر پیشرانه های توربوی کنونی را هندل کند.

استفاده از گیربکس 8 سرعته ZF در محصولات فیات-کرایسلر
همرسانی نوشتار: