زمان مرگ پیشرانه های دوازده سیلندر ب ام و نزدیک است

  1. دوشنبه ۱۷ تیر ۹۸ ساعت ۱۶:۰۳ (۴ سال،۹ ماه قبل)
زمان مرگ پیشرانه‌های دوازده سیلندر ب‌ام‌و نزدیک است
به گزارش فرانگر

پیش ازاین گزارشاتی منتشر شدند مبنی بر اینکه پایان عمر موتورهای دوازده سیلندر ب ام و نزدیک بوده و در نسل بعدی سری ۷ خبری از این موتورهای دوست داشتنی نخواهد بود. حال مدیرعامل جدید بخش BMW M آقای «Markus Flasch» در مصاحبه ای با Autoblog این گزارش ها را تأیید کرده است. وقتی از وی در مورد آیندهٔ موتورهای V۱۲ سؤال شد در پاسخ گفته است:

من اعتقادی ندارم که در آینده بتوانیم مدل دوازده سیلندر جدیدی را ببینیم

این اظهارات آقای Flasch اما با بیانیهٔ قبلی رئیس بخش قوای محرکهٔ سری ۷ آقای «Michael Bayer» متناقض است زیرا آقای بایر گفته بود که برای موتورهای دوازده سیلندر آینده ای متصور است و این امکان وجود دارد که این موتورها با سری بعدی قوانین آلایندگی اروپا مطابقت پیدا کنند. حال اما با تأیید مدیرعامل جدید BMW M، نسل کنونی سری ۷ آخرین خودرویی محسوب می شود که به نیروگاه سنگین و قدرتمند V۱۲ ب ام و مجهز است؛ اما علاوه بر حذف موتور V۱۲، گفته شده ساخت سری ۷ الکتریکی هم در برنامهٔ ب ام و هست.

زمان مرگ پیشرانه های دوازده سیلندر ب ام و نزدیک است

البته این به معنای تماماً الکتریکی شدن سری ۷ نیست زیرا طبق گزارشات قبلی، بسیار بعید به نظر می رسد که ب ام و همهٔ موتورهای درون سوزی سری ۷ را با نمونه های الکتریکی جایگزین کند؛ بنابراین ممکن است نسل آیندهٔ این سدان لوکس از همان پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر خطی مدل های سری ۲ و سری ۳ استفاده کند اما به احتمال زیاد در پرچم دار خانوادهٔ سری ۷ از نیروی الکتریسیته کمک گرفته خواهد شد. درهرحال مدیرعامل جدید BMW M اعتقاد دارد که الکتریکی شدن آیندهٔ خودروهای عملکردی است.

زمان مرگ پیشرانه های دوازده سیلندر ب ام و نزدیک است
همرسانی نوشتار: