خاتمهٔ تولید کادیلاک CTS پس از سه نسل و شانزده سال

  1. دوشنبه ۱۷ تیر ۹۸ ساعت ۱۰:۰۷ (۴ سال،۹ ماه قبل)
خاتمهٔ تولید کادیلاک CTS پس از سه نسل و شانزده سال
به گزارش فرانگر

تولید کادیلاک CTS، سدان لوکس جنرال موتورز برای رقابت با آلمانی ها، پس از سه نسل و شانزده سال سرانجام خاتمه یافته است. سخنگوی کادیلاک آقای «Tara Kuhnen» طی بیانیه ای این خبر را تأیید کرده است. این سدان لوکس آمریکایی در کارخانهٔ Lansing Grand River در میشیگان تولید می شد اما به زودی همین کارخانه تولید سدان جدید CT۵ که جایگزینی برای CTS محسوب می شود را آغاز خواهد کرد.

کادیلاک سدان CTS را برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ معرفی کرد و از طریق آن زبان طراحی جدیدی را ارائه نمود. یک سال بعد نیز اولین نسل از مدل اسپرت و عملکرد بالای CTS-V معرفی شد که به یک پیشرانهٔ ۵.۷ لیتری V۸ با ۴۰۰ اسب بخار قدرت مجهز شده بود. سپس برند لوکس جنرال موتورز نسل دوم CTS را در سال ۲۰۰۸ رونمایی کرد که روی پلت فرم سیگما II ساخته شده بود و در سه نسخهٔ سدان، کوپه و استیشن روانهٔ بازار گردید. در این نسل نسخهٔ CTS-V نیز با موتور ۶.۲ لیتری V۸ سوپرشارژ ۵۵۶ اسب بخاری به بازار آمد و واقعاً توجه اروپایی ها را به خود جلب کرد.

خاتمهٔ تولید کادیلاک CTS پس از سه نسل و شانزده سال

اما شاید مهم ترین تغییرات CTS در نسل سوم آن صورت گرفت یعنی نسلی که روی پلت فرم آلفا ساخته شده بود و به رقیبی تمام عیار برای ب ام و سری ۵ و مرسدس بنز E کلاس تبدیل شد. این نسل که آخرین نسل CTS محسوب می شود، در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و برخلاف نسل قبل صرفاً به صورت سدان تولید شد. در نسل سوم، نسخهٔ CTS-V به نیروگاه ۶.۲ لیتری سوپرشارژ کوروت Z۰۶ مجهز شده بود که ۶۵۰ اسب بخار قدرت و ۸۵۴ نیوتن متر گشتاور داشت و CTS-V را به قوی ترین محصول تاریخ کادیلاک تبدیل کرد.

خاتمهٔ تولید کادیلاک CTS پس از سه نسل و شانزده سال

حال اما قرار است سدان جدید CT۵ راه CTS را ادامه دهد. در این خودرو نیز نسخهٔ اسپرت CT۵-V وجود دارد اما برخلاف قبل این مدل در دو نسخهٔ مختلف عرضه می شود. نسخهٔ ضعیف تر CT۵-V به تازگی با پیشرانهٔ ۳ لیتری V۶ توئین توربوی ۳۵۵ اسب بخاری معرفی شده است اما نسخهٔ قدرتمندتری هم در راه است که شایعه شده با نام Blackwing عرضه خواهد شد. هرچند CT۵ جایگزین CTS شده است اما همواره خاتمهٔ تولید یک خودرو غم انگیز است آن هم کادیلاک CTS که برای بیش از یک دهه پرچم دار سدان های لوکس آمریکایی بوده و اغلب توانایی رقابت با رقبای آلمانی را داشته است. بااین حال، هرچند باید با CTS خداحافظی کنیم اما حداقل میدانیم که کادیلاک هنوز به بازار سدان ها اعتقاد دارد.

خاتمهٔ تولید کادیلاک CTS پس از سه نسل و شانزده سال
همرسانی نوشتار: