رونمایی از خودروی جاده ای جدید رادیکال رپچر در گودوود

  1. یکشنبه ۱۶ تیر ۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
رونمایی از خودروی جاده‌ای جدید رادیکال رپچر در گودوود
به گزارش فرانگر

شرکت بریتانیایی رادیکال همان طور که وعده داده بود در فستیوال گودوود امسال از خودروی جاده ای جدید خود بنام رپچر پرده برداری کرده است. رپچر که اساساً یک خودروی مسابقه ای است که می توان با آن در جاده های عمومی هم رانندگی کرد، برای پُر کردن فاصلهٔ بین خودروهای جاده ای و خودروهای مسابقه ای طراحی شده است. به گفتهٔ رادیکال در حال حاضر هیچ خودروی جاده ای در دنیا وجود ندارد که بتواند DNA پیست محوری به اندازهٔ رپچر ارائه کند.

رپچر در ظاهر مثل رقبایی همچون BAC مونو و دالارا استرداله، مانند خودرویی مسابقه ای به نظر می رسد اما بااین حال فوراً به عنوان یک رادیکال قابل تشخیص است. در این خودرو بجای تأکید بر قدرت، بیشتر روی کارایی آئرودینامیکی و ساختار سبک وزن تمرکز شده است. به همین دلیل برای رپچر یک شاسی فضای سبک وزن طراحی شده که از ساختار تصادف و سلول ایمنی موردنظر FIA برخوردار است. این شاسی زیر یک بدنهٔ کامپوزیتی با داون فورس بالا قرار گرفته که از بال عقب دوتایی و دیفیوزری با تونل دوگانه سود می برد.

رونمایی از خودروی جاده ای جدید رادیکال رپچر در گودوود

نیروی موردنیاز این ماشین توسط یک پیشرانهٔ ۲.۳ لیتری چهار سیلندر اکوبوست ساخت فورد تأمین می شود که توسط بخش Performance Engines ارتقاء یافته است؛ بنابراین این موتور به لطف معماری کاملاً جدید توربوشارژر و سیستم مکش هوا، حالا ۳۵۰ اسب بخار قدرت و ۴۳۵ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این نیرو توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ سکوئنشال با پدال های تعویض دنده به چرخ های عقب منتقل می شود.

رونمایی از خودروی جاده ای جدید رادیکال رپچر در گودوود

ازآنجایی که رپچر تنها ۷۶۵ کیلوگرم وزن دارد، ۳۵۰ اسب بخار قدرت عملکرد فوق العاده ای را برای آن فراهم کرده است به گونه ای که می تواند ظرف تنها ۳ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت و ظرف ۸.۴ ثانیه به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند درحالی که حداکثر سرعت آن به ۲۶۶ کیلومتر بر ساعت می رسد. در همین حال برای اطمینان از ارائهٔ هندلینگی عالی هم در جاده های پیچ درپیچ و هم در پیست ها، رپچر به نسخهٔ پیشرفته ای از سیستم تعلیق Nik-link رادیکال با کمک فنرهای قابل تنظیم مجهز شده است.

رونمایی از خودروی جاده ای جدید رادیکال رپچر در گودوود

هرچند شاید کلمهٔ راحتی در کابین خودرویی مثل رپچر بی معنا باشد اما به ادعای رادیکال، در این ماشین راحتی راننده و سرنشین با استفاده از صندلی های مسابقه ای با پشت سری یکپارچه و کمربندهای ایمنی چندنقطه ای، بهبود یافته است. بااین حال کابین رپچر بسیار ساده بوده و در آن صرفاً یک غربیلک فرمان چندمنظوره و یک نمایشگر LCD جلب توجه می کند.

رونمایی از خودروی جاده ای جدید رادیکال رپچر در گودوود

رپچر با توجه به قوانین خودروهای شخصی بریتانیا طراحی شده و رادیکال در نظر دارد آن را در سایر کشورهای اروپایی هم عرضه کند. علاوه بر این، تأیید شده که این ماشین بعداً در دیگر بازارهای سراسر جهان نیز ارائه خواهد شد. رادیکال پذیرش سفارشات خرید رپچر را آغاز کرده و تحویل نخستین نمونه های آن به خریداران برای ماه آگوست برنامه ریزی شده است. هرچند هنوز قیمت این ماشین اعلام نشده اما رادیکال ادعا کرده که سفارشاتی از فرانسه و آلمان برای خرید آن دریافت کرده است.

رونمایی از خودروی جاده ای جدید رادیکال رپچر در گودوود
همرسانی نوشتار: