رأی منفی اتحادیه اروپا علیه استانداردهای خودرویی مبتنی بر وای-فای

  1. یکشنبه ۱۶ تیر ۹۸ ساعت ۰۸:۳۸ (۴ سال،۹ ماه قبل)
رأی منفی اتحادیه اروپا علیه استانداردهای خودرویی مبتنی بر وای-فای
به گزارش فرانگر

چند روز پیش کشورهای عضو اتحادیه اروپا به داشتن استانداردهای خودرویی مبتنی بر وای-فای رأی منفی دادند. این کار تأثیر بسیار بزرگی روی شرکت هایی همچون فولکس واگن، رنو و تویوتا خواهد داشت.

۲۱ کشور عضو این اتحادیه همچون آلمان، فرانسه و ایتالیا علیه پیشنهادی که در نشست بروکسل مطرح شده بود رأی منفی دادند. البته استفاده از سیستم ۵G و وای فای چیزی بود که ب ام و، دایملر، فورد، پژو-سیتروئن، اینتل، کوالکام، هواوی و سامسونگ به دنبال آن بودند.

کمیسیون اروپایی می خواهد سنگ محک هایی برای خودروهای ارتباطی وضع کند. این بازار نه تنها می تواند چند میلیارد یورو درامد برای خودروسازان داشته باشد بلکه اپراتورهای ارتباطی و سازندگان تجهیزات آن ها نیز سهم بالایی از این بازار خواهند داشت.

رأی منفی اتحادیه اروپا علیه استانداردهای خودرویی مبتنی بر وای-فای

این مشکل باعث جدایی صنایع خودروسازی و تکنولوژی شده و حتی می تواند لابی های سنگینی در هر دو طرف ایجاد کند زیرا افراد زیادی به دنبال ارتقای تکنولوژی وای فای و مطرح شدن آن در تمامی ابعاد هستند.

البته استاندارد ۵G که با خودروها و محیط اطراف ارتباط برقرار می کند طبق شنیده ها طیف وسیعی از کاربردها در مواردی همچون سیستم های اطلاعات سرگرمی، داده های ترافیکی و ناوبری کلی خواهد داشت.

در طرف دیگر برخی نیز معتقدند تکنولوژی وای فای برخلاف ۵G قبلاً در دسترس بوده و به بهبود ایمنی جاده ای در زمان سریع تر کمک خواهد کرد. با این وجود انتظار می رود سیستم های ۵G به توسعه ی رانندگی خودکار بپردازند. مدیرعامل سئات می خواهد این تکنولوژی همه چیز ا خودروها گرفته تا سیستم های خانگی را به یکدیگر متصل کند. او می گوید:

رأی منفی اتحادیه اروپا علیه استانداردهای خودرویی مبتنی بر وای-فای

من فکر می کنم صنعت خودرو نقش بزرگی در توجیه سرمایه گذاری بازی خواهد کرد بنابراین ما یکی از مشتریان بزرگ خواهیم بود ولی باید خلاق باشیم. ما باید تجربه کنیم و امیدواریم باشیم بازار پاسخ مثبتی بدهد و بگوید من می خواهم خودرویی شبیه این را داشته باشم زیرا می تواند مانع تصادف من شود یا اینکه اطراف پیچ ها را دیده و برای جان من ارزش قائل باشد.همرسانی نوشتار: