قطعه سازان را متهم نکنید!

  1. یکشنبه ۱۶ تیر ۹۸ ساعت ۰۸:۲۵ (۴ سال،۹ ماه قبل)
قطعه‌سازان را متهم نکنید!
به گزارش فرانگر

دبیر انجمن قطعه سازان همگن کشور با انتقاد از اخبار نادرست درباره کم کاری قطعه سازان گفت: آنها که ما را متهم به تحویل ندادن قطعه به خودروسازان می کنند به دنبال منافع خود هستند. محبی نژاد در هشتمین نشست اعضای هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان استان تهران با اعلام این مطلب گفت: افرادی که سعی در متهم کردن قطعه سازان بدون توجه به مشکلات می کنند و علت تولید خودروهای ناقص خودروسازان را قطعه سازان می دانند، نماینده قطعه سازان نیستند.

نجفی منش، رئیس انجمن قطعه سازان همگن استان تهران نیز با اشاره به نیاز فوری نقدینگی در قطعه سازی افزود: هزینه های تولید افزایش یافته و مواداولیه حتی داخلی بیش از سه برابر شده و سرمایه مورد نیاز قطعه سازان به جهت خرید های نقدی نسبت به میزان خرید مواد اولیه یک سوم تقلیل یافته است. صبوری هم از اعضای هیات مدیره انجمن قطعه سازان در اعتراض به برخی از افراد که سابقه چندانی در تولید قطعات ندارند و بدون اطلاع اظهارنظر می کنند، گفت:

افرادی که به عنوان قطعه ساز سابقه در صنعت قطعه ندارند و در مورد عدم تامین قطعه توسط قطعه سازان اظهار نظرهای غیرکارشناسی می کنند هیچ گاه مورد تایید قطعه سازان نبوده اند.

جلالی، نایب رئیس انجمن نیز با اشاره به قراردادهای قطعه سازان با خودروسازی ها که عموما برای پرداخت مطالبات آنها مدت زمان ۱۲۰ روزه تعریف شده است تصریح کرد:

با توجه به خرید نقدی مواد اولیه و سایر هزینه های تولید از جمله پرداخت نقدی مبالغ بیمه کارگران به تامین اجتماعی و پیش پرداخت های بالا برای تهیه فولاد و ورق های فلزی، این نوع قراردادها عادلانه نیست و باید در نگارش و عقد قرارداد با قطعه سازان تجدید نظر شود.

وی با اشاره به عدم پایبندی خودروسازان به قراردادهای منعقد شده با قطعه سازان خاطرنشان کرد:

مشکل اینجاست که در موضوعاتی همچون سپرده گارانتی تا تحویل زمانی و جریمه دیرکرد تحویل که به نفع خودروساز است مو به مو عمل می شود و متاسفانه در مورد پرداخت بدهی ها به قطعه سازان و جریمه دیرکرد پرداخت این بدهی، هیچ پرداختی به قطعه سازان انجام نمی شود.
  • ترخیص خودروهای وارداتی از سر گرفته شد

فارس: سرپرست دفتر واردات و مناطق آزاد و ویژه گمرک از رفع برخی ابهامات و مسائل پیش آمده راجع به اصلاح ثبت سفارش خودروهای وارداتی خبر داد. رضا سعیدی اظهار کرد: در جلسه ای با مسوولان وزارت صمت برگزار شده تا بخشی از این خودروها که نیاز به اصلاح ثبت سفارش دارند، بتوانند پس از رفع مشکل اجازه ترخیص پیدا کنند. وی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ خودرو بخشی از تشریفات گمرکی را طی کرده و در مرحله خروج از گمرک قرار دارند، تصریح کرد: اکنون جلوی خروج این خودروها گرفته شده تا مشکلات پیش آمده برطرف شود. وی افزود: VIN برخی از خودروهای وارداتی ابهاماتی داشت و گمرک معتقد است اگر سازمان استاندارد و نیرو محرکه آن را تایید کنند، امکان ترخیص و خروج، فراهم می شود.

قطعه سازان را متهم نکنید!
همرسانی نوشتار: