همکاری دایملر و ب ام و برای توسعه تکنولوژی خودران

  1. شنبه ۱۵ تیر ۹۸ ساعت ۰۷:۴۰ (۴ سال،۹ ماه قبل)
همکاری دایملر و ب‌ام‌و برای توسعه تکنولوژی خودران
به گزارش فرانگر

دایملر AG و گروه ب ام و به توافق نامه ای مشترک برای همکاری استراتژیک بلندمدت که روی توسعه ی مشترک نسل بعدی سیستم های کمک راننده، خودران و تکنولوژی های پارک تمرکز دارد دست یافتند.

گفت وگوهای بیشتری برای گسترش همکاری در زمینه ی سیستم های خودران پیشرفته تر در محیط های شهری صورت خواهد گرفت. همچنین دیگر شرکت های تکنولوژی و خودروسازی نیز می توانند به این توافقنامه بپیوندند.

یکی از کلیدی ترین جنبه های این توافق عرضه ی جدیدترین تکنولوژی ها به بازار در سریع ترین زمان ممکن است. انتظار می رود سیستم ها و تکنولوژی های یاد شده از سال ۲۰۲۴ به بعد در خودروهای سواری نصب شوند.

بیش از ۱۲۰۰ متخصص با یکدیگر روی این پروژه کار خواهند کرد و اکثراً در تیم های مختلف و در مراکزی همچون مرکز سواری خودران گروه ب ام و در نزدیکی مونیخ، مرکز تکنولوژی مرسدس بنز در زیندل فینگن و مرکز تست و تکنولوژی دایملر در ایمندینگن گردهم خواهند آمد.

همکاری دایملر و ب ام و برای توسعه تکنولوژی خودران

دایملر و ب ام و قبلاً گزارشی تخصصی با عنوان ایمنی برای رانندگی خودکار را منتشر کردند که در آن شرکت هایی همچون آپتیو، آئودی، بایدو، کانتیننتال، فیات-کرایسلر، اینتل و فولکس واگن نیز مشارکت داشتند.

همکاری دایملر و ب ام و برای توسعه تکنولوژی خودران

این گزارش جدای از پوشش تمامی متدهای ایمنی مرتبط برای سیستم های رانندگی خودکار سطح ۳ و ۴ اقدام به معرفی سیستمی کرده بود که می توانست به ورای هدف اصلی وارد شده و ایمن تر از یک راننده متوسط باشد.

Mercedes-Benz-autonomous

هر دو خودروساز در چند سال اخیر روی سیستم های خودران سطح ۳ تا ۵ کار کرده اند و ب ام و به دنبال استفاده از سیستم های سطح ۳ روی خودروهای خود تا سال ۲۰۲۱ است. دایملر نیز خواهان عرضه ی سیستم های خودران سطح ۳ تا ۵ در اوایل دهه ی میلادی آینده است.

همکاری دایملر و ب ام و برای توسعه تکنولوژی خودران
همرسانی نوشتار: