۱۰ راهنمایی مفید هنگام اجاره خودرو (اجاره ماشین

کرایه ماشین)

  1. سه شنبه ۱۱ تیر ۹۸ ساعت ۰۸:۰۳ (۴ سال،۹ ماه قبل)
10 راهنمایی مفید هنگام اجاره خودرو (اجاره ماشین / کرایه ماشین)
به گزارش فرانگر

۱. رزرو خودرو (اجاره ماشین) را در اسرع وقت انجام دهید.

این موضوع بسیار مهمی است علی الخصوص اگر در زمان پیک اجاره ماشین های لوکس (به عنوان مثال در طول فصل تابستان) قصد اجاره ماشین را دارید. جهت جلوگیری از سردرگمی و انتخاب های اجباری، حتماً یک یا دو هفته قبل از زمان مورد نظر خود اقدام به اجاره ماشین (اجاره خودرو لوکس) خود نمایید.

۲. ماشین و خودرو را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

در اجاره خودرو همیشه تنها به بررسی قیمت اجاره خودرو اکتفا نکنید. شما علاوه بر قیمت اجاره خودرو می بایست به فضای داخلی خودرو و اندازه تنه نیز دقت کنید. درصورتی که شما خودرو را جهت مسافرت یک یا چند روزه اجاره می کنید شما می بایست به فضای ماشین و فضای باربری ماشین دقت کنید. اغلب اتفاق می افتد که یک مشتری ماشین را جهت مسافرت با تعداد بیش از تعداد مجاز خودرو انتخابی، در نظر دارد یا در هنگام اجاره این موضوع را لحاظ نمی کند و در هنگام مسافرت فضای کم جهت بردن وسایل برخورد کرده و دچار مشکل می شود. همچنان که طبق قراردادها می بایست تعداد نفرات مجاز متناسب با فضای خودرو را نیز می بایست رعایت کند. (مشخصات کلی خودروهای اجاره ای ما را در اینجا بخوانید)

۳. در زمان اجاره ماشین (اجاره خودرو لوکس) جزئیات بیشتری را ارائه دهید.

هنگامی که شما رزرو خود را جهت اجاره ماشین به صورت آنلاین و یا تلفنی انجام می دهید سعی کنید جزئیات بیشتری ارائه دهید. به عنوان مثال درصورتی که جهت ترانسفر فرودگاهی از ماشین اجاره ای می خواهید استفاده کنید اطلاعات پرواز خود را نیز ارائه دهید تا در صورت تأخیر پرواز و یا مشکلات جانبی، بتوان شرایط را مدیریت کنیم و یا اطلاعات آدرس دقیق هتل و شماره موبایل خود را صحیح اعلام کنید و در دسترس باشید.

۴. امنیت را فراموش نکنید.

همانند اکثر شرکت های اجاره ای خودرو، ما نیز قوانین امنیتی را در هنگام اجاره خودرو داریم. مبالغ و شرایطی که در زمان اجاره خودرو (جهت ضمانت) دریافت می گردد جزئی از شرایط امنیتی این شرکت هست و یا اعتباری که شما می بایست قبل از تحویل خودرو در نزد شرکت شارژ کنید تماماً جزء شرایط امنیتی شرکت اجاره خودرو رونیکاگشت می باشد.

۵. کارت اعتباری، گواهینامه نامه و کارت ملی را فراموش نکنید.

هیچ فردی درصورتی که گواهینامه رانندگی نداشته باشد قادر به اجاره خودرو نخواهد بود. مدارک معتبر مورد نیاز در زمان رانندگی از جمله گواهی نامه رانندگی و کارت ملی و همین طور بیمه نامه های مرتبط با ماشین اجاره ای را هیچ گاه فراموش نکنید.

۶. سفر مرزی خود را برنامه ریزی کنید.

اگر قصد خروج از تهران و یا ایران را دارید، بایستی کپی و یا اسکن گواهینامه بین المللی خود را در زمان اجاره ماشین ارائه دهید. همچنان مدارک مورد نیاز جهت خروج از ایران از جمله کپی پاسپورت با تاریخ معتبر و یا ویزا (در صورت نیاز متناسب با کشور انتخابی) را حتماً در هنگام اجاره خودرو ارائه دهید. در زمان اجاره خودروها جهت سفرهای مرزی شرایط هزینه های اجاره متناسب با خودرو انتخابی دو یا سه برابر خواهد بود. البته که استفاده از خودروهای اجاره ای در برخی شهرها و کشورها مطابق با قوانین تعریف شده در این شرکت مجاز نمی باشد.

۷. در صورت تصادف ماشین- با ما تماس بگیرید!

اگر در زمان رانندگی و استفاده از خودرو اجاره ای این شرکت، به خودرو اجاره ای آسیب رسانده اید، بلافاصله با ما تماس بگیرید. همچنین به شماره ۱۱۰ زنگ بزنید و از اقدامات فردی و یا توافقات فردی با فرد یا خودرو دیگر اجتناب کنید. ما شرایط ویژه بیمه خودرو اجاره ای داریم که شما می توانید با تهیه آن در صورت تصادف با خودرو استفاده کرده و کمتر هزینه پرداخت کنید. و شرایط پرداخت هزینه خسارت را برای خود و ما بهینه کنید.

۸. وسایل خود را در ماشین نگذارید

اگر اموال خود را در ماشین اجاره ای نگهداری کنید و یا قرار دارید، خطر بالقوه وجود دارد که کسی با شکستن شیشه و یا از روش های دزدی دیگر اقدام به سرقت وسایل شما نماید. همیشه اسناد ماشین و اسناد اجاره و مدارک خود را همراه خود داشته باشید و در ماشین قرار ندهید

۹. فراموش نکنید که سوخت گیری کنید.

خط مشی شرکت رونیکاگشت این است که در هنگام تحویل خودرو اجاره ای، خودرو را با باک پر تحویل می دهد. بنابراین وقتی ماشین را به مقصد می رسانید باید آن را به طول کامل جایگزین کنید. (یعنی در زمان تحویل خودرو با باک پر تحویل دهید) لذا قبل از تحویل ماشین اجاره ای در نزدیک ترین ایستگاه اقدام به پر کردن باک خودرو نمایید.

۱۰. قوانین ترافیکی در ایران را رعایت کنید.

همیشه محدودیت سرعت را حفظ کنید و از انجام حرکات غیرمعمول در رانندگی خودداری کنید. در نظر داشته باشید که مسیرهای رانندگی در تهران با دوربین های ثابت و متحرک در حال کنترل می باشد. هنگام پارک کردن خودرو سعی کنید از پارکینگ های محافظت شده استفاده کنید. و ماشین اجاره ای خود را در قسمت های محدودشده پارک (پارک ممنوع) پارک نکنید. در زمان رانندگی با ترافیک همراه شوید و در رانندگی از عجله کردن و یا سبقت گرفتن بی مورد خودداری کنید. درصورتی که به قوانین احترام بگذارید هیچ مشکل و نگرانی برای شما در زمان استفاده از خودرو اجاره ای وجود نخواهد داشت.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
همرسانی نوشتار: