آغاز تولید هایپرکار SSC تواتارا

  1. یکشنبه ۹ تیر ۹۸ ساعت ۰۸:۲۴ (۴ سال،۹ ماه قبل)
آغاز تولید هایپرکار SSC تواتارا
به گزارش فرانگر

حدود یک سال بعد از رونمایی هایپرکار تواتارا در فستیوال پبل بیچ، حالا SSC تولید آن را در واشنگتن آغاز کرده است. اولین نمونهٔ ساخته شده از این خودرو تقریباً تکمیل شده و برای اطمینان از اینکه همه چیز به خوبی عمل می کند، به پیست برده شده است. دیگر نمونه های تواتارا نیز به زودی ساخته می شوند و از سه ماههٔ سوم سال جاری به خریداران تحویل داده خواهند شد.

ضریب درگ بدنهٔ فیبر کربنی تواتارا برابر با ۰.۲۷ است که به گفتهٔ SSC از تمامی هایپرکارهای تاریخ تا به امروز کمتر است. زیر این پوسته نیز یک شاسی مونوکوک فیبر کربنی قرار گرفته تا وزن خودرو به تنها ۱۲۴۷ کیلوگرم برسد. این هیولای آمریکایی به یک نیروگاه ۵.۹ لیتری V۸ توئین توربو مجهز شده که می تواند تا ۱۷۵۰ اسب بخار قدرت را در اختیار راننده قرار دهد.

آغاز تولید هایپرکار SSC تواتارا

البته این نیروی عظیم تنها زمانی تولید می شود که در باک تواتارا سوخت E۸۵ ریخته شده باشد و در صورت استفاده از بنزین معمولی قدرت پیشرانه با ۴۰۰ واحد کاهش به ۱۳۵۰ اسب بخار می رسد که البته هنوز هم از بسیاری از هایپرکارهای دنیا بیشتر است. برای انتقال این نیرو نیز یک گیربکس هفت سرعتهٔ دستی با قطعات هیدرولیکی در نظر گرفته شده که با یک سیستم اتوماتیک AMT ادغام شده و تعویض دنده های رعدآسایی را فراهم می کند. علاوه بر این، کلاچ و انتخاب دنده ها نیز به صورت الکتریکی انجام می گیرد.

آغاز تولید هایپرکار SSC تواتارا

SSC هنوز اعداد و ارقام عملکرد هایپرکار جدید خود را اعلام نکرده است اما می گوید تواتارا می تواند به سرعتی بیش از ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. البته SSC در این ادعا با رقبای سرسختی مواجه خواهد بود زیرا شرکت های کوئنیگ زگ و هنسی هم برای شکستن رکورد سرعت برنامه دارند اما بوگاتی گفته است ثبت رکورد سرعت در اولویت این شرکت نیست.

آغاز تولید هایپرکار SSC تواتارا
همرسانی نوشتار: