آمریکایی ها خودروی خود را چقدر نگه می دارند؟!

  1. شنبه ۸ تیر ۹۸ ساعت ۱۵:۰۲ (۴ سال،۹ ماه قبل)
آمریکایی‌ها خودروی خود را چقدر نگه می‌دارند؟!
به گزارش فرانگر

آمریکایی ها هم اکنون خودروی خود را بیشتر از قبل نگه می دارند. این را یک مطالعه ی جدید که توسط HIS Markit انجام شده نشان می دهد. نتیجه ی این بررسی مشخص کرده متوسط سن خودروهای سبک در آمریکا به ۱۱.۸ سال رسیده است.

گفته شده قدیمی ترین خودروها در غرب آمریکا تردد می کنند و متوسط سن ۱۲.۴ سال دارند؛ اما خودروهای جدیدتر در شمال شرقی این کشور حضور داشته و متوسط سن آن ها ۱۰.۹ سال اعلام شده است.

اگر بخواهیم بیشتر وارد جزئیات بشویم باید بگوییم مونتانا خودروهایی با بیشترین سن متوسط را داشته که برابر با ۱۶.۶ سال است. در مقابل هم ورمونت با متوسط سن ۹.۹ سال برای خودروها قرار دارد.

بدون هرگونه تعجبی باید گفت محبوبیت پیکاپ ها، کراس اوورها و شاسی بلندها نیز در این مطالعه انعکاس یافته است. اگرچه متوسط سن خودروهای سواری نسبت به سال پیش ۲.۲ درصد افزایش یافته اما این میزان برای پیکاپ ها تنها ۰.۱ درصد بوده است.

آمریکایی ها خودروی خود را چقدر نگه می دارند؟!

قیمت خودروها نیز در حال افزایش بوده اما IHSMarkit می گوید این دلیل بیشتر نگه داشتن خودروها توسط مالکان نیست. مدیر این شرکت می گوید تکنولوژی بهتر و بهبود کلی کیفیت خودروها از جمله دلایل اصلی برای بالا رفتن سن متوسط خودروها می باشد.

جدای از افزایش سن خودروها تعداد آن ها نیز بیشتر می شود. گفته شده امروز بیش از ۲۷۸ میلیون دستگاه خودرو در آمریکا تردد می کنند که نسبت به سال پیش افزایش حدود ۵.۹ میلیون دستگاهی را نشان می دهد. این افزایش تعداد خودروها یکی از رکوردهای چندین سال اخیر می باشد.

Jaguar and Oliver Sweeney co-develop driving shoes

شاید خودروسازان نگران این موضوع باشند که مالکان خودروهای خود را بیشتر نگه می دارند اما خب جنبه های مثبتی نیز وجود دارد. مدیر HIS Markit می گوید بهبود کسب وکار کمپانی های افترمارکتی و مراکز سرویس و تعمیرات از جمله خوبی های افزایش سن ناوگان خودرویی است.

آمریکایی ها خودروی خود را چقدر نگه می دارند؟!

آمریکایی ها خودروی خود را چقدر نگه می دارند؟!
همرسانی نوشتار: