آیا زمان خداحافظی دوباره با شورلت کامارو نزدیک است؟

  1. پنجشنبه ۶ تیر ۹۸ ساعت ۱۶:۰۳ (۴ سال،۹ ماه قبل)
آیا زمان خداحافظی دوباره با شورلت کامارو نزدیک است؟
به گزارش فرانگر

شورلت کامارو که برای اولین بار در سال ۱۹۶۷ به بازار آمد، در سال ۲۰۰۲ به دلیل کاهش فروش از خط تولید کنار گذاشته شد اما چند سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۹ بار دیگر با نسل و طراحی کاملاً جدیدی به بازار آمد اما حالا گزارشی منتشر شده که احتمال خداحافظی دوباره با کامارو را مطرح کرده است. این گزارش ادعا کرده که ممکن است بعد از سال ۲۰۲۳ یعنی زمانی که عمر نسل کنونی کامارو به پایان می رسد، این ماسل کار افسانه ای بدون معرفی نسل جدید از خط تولید کنار گذاشته شود.

این گزارش به نقل از چند منبع در جنرال موتورز گفته است که برنامهٔ توسعهٔ نسل بعدی کامارو به حالت تعلیق درآمده و بعد از سال ۲۰۲۳ نسل جدیدی در کار نخواهد بود. این گزارش ادعا کرده است که به احتمال زیاد جنرال موتورز نام کامارو را کنار خواهد گذاشت که این یعنی برای دومین بار در تاریخ این خودرو، شاهد حذف آن از سبد محصولات شورلت خواهیم بود. جنرال موتورز نیز تاکنون این گزارش را نه تأیید و نه تکذیب کرده است که این می تواند میخ دیگری بر تابوت کامارو باشد.

آیا زمان خداحافظی دوباره با شورلت کامارو نزدیک است؟

در همین حال، کاهش فروش کامارو طی سال های اخیر، احتمال صحت این گزارش را تقویت می کند. فروش نسل ششم این خودرو از زمان معرفی در سال ۲۰۱۶ تاکنون همواره کاهش داشته است به گونه ای که فروش آن در سال ۲۰۱۸ به کمتر از ۵۱ هزار دستگاه رسیده که کمترین فروش سالانهٔ کامارو از زمان احیای آن در سال ۲۰۰۹ تابه حال محسوب می شود. این در حالی است که اوضاع فروش کامارو در سه ماههٔ نخست سال جاری فقط کمی بهتر از مدت مشابه سال قبل شده است. از سوی دیگر، فروش فورد موستانگ نیز طی سال های اخیر کاهش قابل توجهی داشته است.

آیا زمان خداحافظی دوباره با شورلت کامارو نزدیک است؟

در این گزارش همچنین اشاره شده است که کادیلاک ATS و CTS یعنی خودروهایی که کامارو در شاسی با آنها اشتراک دارد نیز در حال حاضر از خط تولید کنار رفته اند. البته این بدان معنا نیست که نسل آیندهٔ کامارو نمی تواند روی پلت فرم دیگری ساخته شود اما گزارش مذکور نشان می دهد که اعضای تیم کامارو در جنرال موتورز به پروژه های دیگری منتقل شده اند. وقتی همهٔ این موضوعات را مثل قطعات پازل کنار یکدیگر می گذاریم به نتیجه ای می رسیم که ادعای خاتمهٔ تولید کامارو را تأیید می کند.

آیا زمان خداحافظی دوباره با شورلت کامارو نزدیک است؟

شورلت برای مدل ۲۰۱۹ کامارو را مورد فیس لیفت قرار داد اما طراحی خودرو طی این فیس لیفت انتقادات زیادی را در پی داشت و به همین دلیل شورلت سریعاً دست به کار شد و برای مدل ۲۰۲۰ تغییراتی را در نمای جلویی کامارو ایجاد کرد که نمای سنتی تری را به خودرو بخشیده است. حال باید ببینیم آیا فروش کامارو با این چهرهٔ تازه برای مدل ۲۰۲۰ بهتر خواهد شد یا نه. درهرحال به نظر می رسد جنرال موتورز در حال نظارت بر فروش کامارو و موستانگ طی دوازده ماه آینده است و اگر نشانه هایی از بهبود در اوضاع وجود داشته باشد، دلیلی وجود ندارد که کامارو کنار گذاشته شود اما اگر فروش همچنان کاهش پیدا کند شاید این گزارش نهایتاً به حقیقت مبدل شود.

آیا زمان خداحافظی دوباره با شورلت کامارو نزدیک است؟
همرسانی نوشتار: