فولکس واگن به دنبال احداث کارخانه جدید در ترکیه

  1. پنجشنبه ۶ تیر ۹۸ ساعت ۰۸:۲۰ (۴ سال،۸ ماه قبل)
فولکس‌واگن به دنبال احداث کارخانه جدید در ترکیه
به گزارش فرانگر

فولکس واگن برای ساخت کارخانه ی جدیدی که تولید برخی محصولات درون سوز را بر عهده خواهد داشت به دنبال بررسی شرایط کشور ترکیه است. این خودروساز بزرگ عمده تمرکز سایت های تولیدی آلمان را روی ساخت خودروهای الکتریکی گذاشته است.

فولکس واگن در ابتدا ۵ کشور را برای این کارخانه ی جدید در نظر داشت اما نهایتاً انتخاب ها به دو کشور ترکیه و بلغارستان کاش یافت. در سه ماه گذشته مقامات فولکس واگن از این دو کشور بازدید کرده و با مقامات مختلف دیدارهایی داشته اند.

البته یکی از رسانه های آلمانی می گوید هربرت دایس مدیرعامل فولکس واگن هفته ی پیش در ترکیه بوده تا درباره ی مشکلات مربوط به زیرساخت های کارخانه ی احتمالی گفت وگو کند. ظاهراً او در آنکارا هم با مقامات دولتی دیدار و گفت وگو داشته است.

فولکس واگن به دنبال احداث کارخانه جدید در ترکیه

منابع مطلع گزارش داده اند شاید فولکس واگن در دو هفته ی آینده تصمیم نهایی خود برای احداث کارخانه در ترکیه را اعلام کند. از جمله محصولاتی که این کارخانه تولید خواهد کرد می توان به سئات آتکا و اشکودا کاروک اشاره کرد. گفته می شود سایت جدید فولکس در ترکیه ظرفیت سالانه ی ۳۰۰ هزار دستگاهی خواهد داشت و انتظار می رود فولکس سرمایه گذاری ۲ میلیارد یورویی در آن انجام دهد.

فولکس واگن به دنبال احداث کارخانه جدید در ترکیه

آخرین باری که خودروسازان تراز اول جهانی سرمایه گذاری سنگینی را در ترکیه انجام دادند به سال ۱۹۹۷ و دو شرکت تویوتا و هوندا مربوط می شود. در هر صورت احداث کارخانه تولید خودروی فولکس در ترکیه می تواند یک قدم روبه جلوی قابل توجه برای اقتصاد این کشور باشد مخصوصاً اگر فولکس تصمیم به تولید چندین مدل پرسود و باارزش در این سایت بگیرد.

سئات آتکا
همرسانی نوشتار: