سیتروئن برنامه ای برای احیای مدل ۲CV ندارد

  1. چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ ساعت ۱۴:۰۴ (۴ سال،۹ ماه قبل)
سیتروئن برنامه‌ای برای احیای مدل 2CV ندارد
به گزارش فرانگر

هرچند شرکت هایی مثل فیات و مینی با احیای مدل های کلاسیک قدیمی خود به موفقیت رسیده اند و بسیاری از طرفداران سیتروئن هم به دیدن نسخهٔ مدرن و احیاشدهٔ مدل نمادین و افسانه ای ۲CV علاقه دارند اما به گفتهٔ مدیرعامل این شرکت فرانسوی، چنین اتفاقی روی نخواهد داد. مدیرعامل سیتروئن خانم «لیندا جکسون» در جریان جشن تولد صدسالگی این برند طی مصاحبه ای با تاپ گیر گفته است که این شرکت علاقه ای به ساخت مدل های رترو ندارد.

وی دراین باره گفته است:

ما با نگاه کردن به گذشته طراحی های خود را تکامل می دهیم اما آنچه که من نمی خواهم انجام شود، تبدیل سیتروئن به برندی است که خودروهای رترو تولید کند. من نمی خواهم یک ۲CV جدید تولید کنیم. البته ما همیشه گذشته را مرور می کنیم. من وقتی کارم را در سیتروئن شروع کردم، تمام تیم ها را به مجموعهٔ تاریخی سیتروئن فرستادیم و به آن ها گفتیم به عقب برگردید و به ما بگویید سیتروئن چیست

سیتروئن برنامه ای برای احیای مدل 2CV ندارد

با توجه به اظهارت خانم جکسون، سیتروئن به خودروسازان تولیدکنندهٔ محصولات رترو نمی پیوندد و بنابراین ۲CV احیا نخواهد شد اما در عوض این برند فرانسوی در گذشتهٔ خود جستجو می کند و با الهام از ویژگی های برجستهٔ تاریخ خود محصولات جدیدی را معرفی خواهد کرد. گفته های وی نشان می دهد که ما در دوران انقلاب صنعت خودروسازی هستیم و به همین دلیل احتمالاً ایده های قدیمی به خوبی کار نخواهند کرد.

وی در این رابطه افزوده است:

من نمی خواهم این کار را انجام دهم. چون معتقدم باید همواره به نوآوری فکر کرد. هرچند بازگشت به کارهایی که در گذشته انجام شده می تواند موفق باشد اما به عقیدهٔ من مردم چیزهای جدید و متفاوتی می خواهند و ما باید با آن هماهنگ باشیم

سیتروئن برنامه ای برای احیای مدل 2CV ندارد

سیتروئن ثابت کرده است که می داند چگونه مدل هایی با ظاهر متمایز را در هر سگمنتی ارائه کند و هرچند ۲CV دوست داشتنی به طور مستقیم احیا نخواهد شد اما طبق وعدهٔ خانم جکسون، این شرکت خودروهای نوآورانه ای تولید خواهد کرد که ویژگی های خاص سیتروئن را خواهند داشت. البته این واقعیت که ۲CV برای همیشه به تاریخ پیوسته است، ناراحت کننده خواهد بود. این کوچولوی دوست داشتنی فرانسوی که برای اولین بار در اکتبر سال ۱۹۴۸ در پاریس رونمایی شد، به عنوان خودرویی برای تودهٔ مردم در نظر گرفته شده بود. این ماشین تا سال ۱۹۹۰ در انواع و نسخه های بسیار گوناگونی در کشورهای مختلف به تولید رسید. از ۲CV و تمام نسخه هایی که بر اساس آن شکل گرفته بودند مجموعاً ۹ میلیون دستگاه تولید شد.

سیتروئن برنامه ای برای احیای مدل 2CV ندارد
همرسانی نوشتار: