فراخوان پورشه کاین و پانامرا به خاطر ریسک عمل نکردن حالت پارک

  1. چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ ساعت ۰۸:۳۷ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
فراخوان پورشه کاین و پانامرا به خاطر ریسک عمل نکردن حالت پارک
به گزارش فرانگر

زمانی که گیربکس خودروی خود را در حالت پارک قرار می دهید انتظار دارید که خودرو در جای خود باقی بماند اما این موضوع برای برخی محصولات پورشه رخ نمی دهد.

به همین خاطر ژرمن ها در حال فراخوان ۹۹۶۶۵ دستگاه از خودروهای کاین و پانامرا در آمریکا می باشند. NHTSA می گوید این خودروها دارای بوش هایی هستند که در طول زمان شاید کارایی خود را از دست داده و نهایتاً از جای خود جدا شوند. این یک مشکل جدی است چراکه بوش ها به انتخاب گر دنده ی گیربکس وصل هستند.

اگر بوش ها جدا شوند و راننده گیربکس را در حالت پارک قرار دهد شاید این حالت در واقع انتخاب نشده باشد. این موضوع به طور قابل توجهی ریسک حرکت، تصادف و در نهایت چپ کردن خودروهای یاد شده را افزایش می دهد.

این فراخوان از ماه آگوست آغاز می شود و مالکان باید به نزدیک ترین نمایندگی پورشه مراجعه نمایند تا بوش جدید نصب شود. پورشه به مالکان توصیه می کند تا زمان تعمیر خودروها از ترمزدستی هم استفاده کنند.

از جمله خودروهایی که تحت تأثیر این فراخوان قرار گرفته اند می توان به کاین مدل های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ و مدل های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰، کاین S مدل ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶، کاین توربو ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ و کاین توربو S مدل ۲۰۰۶ اشاره کرد. همچنین پانامراهای مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶، پانامرا ۴ و پانامرا S مدل ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶، پانامرا ۴S و توربو هم فراخوان شده اند. دیگر خودروهای حاضر در این فراخوان عبارت اند از پانامرا توربو S مدل ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ و پانامرا GTS مدل ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶.

فراخوان پورشه کاین و پانامرا به خاطر ریسک عمل نکردن حالت پارک

اولین گزارش ها درباره ی این مشکل اکتبر سال پیش به دست پورشه رسیده است. سپس بازرسی های معینی برای یافتن مشکل آغاز شد و نهایتاً پورشه چندین گزارش دیگر را نیز درباره ی بوش های یاد شده دریافت نمود. فعلاً تعداد گزارش های دریافتی دراین باره مشخص نشده اما پورشه گفته در هیچ یک از این گزارش ها خبری از جراحت جانی نبوده است.
همرسانی نوشتار: