بازیافت بطری پلاستیکی و تولید کف پوش برای محصولات فورد

  1. دوشنبه ۳ تیر ۹۸ ساعت ۰۸:۵۶ (۴ سال،۹ ماه قبل)
بازیافت بطری پلاستیکی و تولید کف‌پوش برای محصولات فورد
به گزارش فرانگر

زباله های پلاستیکی مشکل بسیار بزرگ عصر کنونی هستند اما فورد می خواهد تا حدی با این مشکل مبارزه کند.

تمامی شاسی بلندهای جدید اکواسپورت از کف پوش هایی استفاده می کنند که در فرایند ساختشان از بطری های پلاستیکی بازیافت شده استفاده شده است. از آنجایی که اکواسپورت در سال ۲۰۱۲ معرفی شده بنابراین فورد از بیش از ۶۵۰ میلیون بطری ۵۰۰ میلی لیتری در این خودرو استفاده کرده است. وزن ترکیبی این بطری ها طبق گفته های فورد حدود ۸۲۶۲ تن می باشد و اگر آن ها را پشت سر هم بچینیم بیش از دو بار کره ی زمین را دور خواهند زد.

فورد بیش از دو دهه است که از بطری های بازیافتی در محصولات خود استفاده می کند و اولین بار در خودروی موندئو بود که از این بطری ها استفاده شد. در طول بیش از ۲۰ سال گذشته، فورد بیش از ۱.۲ میلیارد بطری را در سال بازیافت کرده است.

بازیافت بطری پلاستیکی و تولید کف پوش برای محصولات فورد

مهندس متریال کمپانی فورد می گوید:

بازیافت بطری پلاستیکی و تولید کف پوش برای محصولات فورد

مشتریان روز به روز از آسیب هایی که پلاستیک می تواند به محیط زیست برساند آگاه می شوند اما مأموریت طولانی مدت ما افزایش سهم استفاده از متریال بازیافت شدنی در خودروهای جدیدمان است.

به منظور تبدیل پلاستیک به کف پوش خودروها، این بطری های پلاستیکی باید به تکه های کوچکی خرد شوند. سپس این خرده مواد به دمای ۲۶۰ درجه سانتی گراد رسیده و ذوب می شوند و سپس به فیبرهایی تبدیل می شوند که پهنای آن ها به ضخامت موی انسان است. این فیبرها سپس طی فرایندهای گوناگون به یکدیگر چسبیده و در نهایت کف پوش ها را می سازند.

[دانلود ویدئو]
همرسانی نوشتار: