معرفی فیس لیفت کادیلاک XT۵ در چین با تغییرات جزئی

  1. یکشنبه ۲ تیر ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
معرفی فیس‌لیفت کادیلاک XT5 در چین با تغییرات جزئی
به گزارش فرانگر

کادیلاک بی سروصدا نسخهٔ فیس لیفت شدهٔ کراس اوور XT۵ را در چین معرفی کرده است. هرچند تغییرات XT۵ جزئی به نظر می رسند اما به گفتهٔ کادیلاک، این خودرو طی این فیس لیفت ۳۰ بهبود و پیشرفت مختلف را نسبت به قبل تجربه کرده است. XT۵ مدل ۲۰۲۰ در جلو با جلوپنجرهٔ جدید که میله های افقی آن حذف شده است به همراه ورودی های هوای تجدیدنظر شدهٔ درون سپر و تریم کرومی بیشتر، از نسخهٔ قبلی متمایز شده است. علاوه بر این، این کراس اوور آمریکایی به آینه های جانبی و اسپویلر عقب جدیدی هم مجهز شده است که این تغییرات به بهبود آئرودینامیک خودرو کمک کرده و XT۵ را ساکت تر و راحت تر از قبل نموده اند.

اما یکی از مهم ترین تغییرات XT۵ مدل ۲۰۲۰ در تیپ های آن رخ داده و حالا این خودرو هم مثل کراس اوورهای جدید XT۴ و XT۶ در دو تیپ Luxury و Sport ارائه می شود که هرکدام در ظاهر ویژگی های خاص خود را دارند. تیپ لاکچری از جلوپنجرهٔ متمایز و تریم کرومی در ریل های روی سقف و زه پنجره های جانبی برخوردار است درحالی که در تیپ اسپرت این قسمت ها به رنگ مشکی براق هستند. در تیپ اسپرت همچنین پوستهٔ چراغ های عقب بی رنگ است و جلوپنجرهٔ آن نیز نمای تاریکی دارد که از جلوپنجره های محصولات سری V کادیلاک الهام گرفته است.

معرفی فیس لیفت کادیلاک XT5 در چین با تغییرات جزئی

داخل XT۵ مدل ۲۰۲۰ اما نسبت به نسخهٔ پیش از فیس لیفت تقریباً بدون تغییر به نظر می رسد ولی بااین حال در اینجا هم به روزرسانی هایی انجام گرفته که مهم ترین آن ها ارائهٔ یک کنترلر دوار برای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی CUE است که از XT۴ قرض گرفته شده است. علاوه بر این، آینهٔ عقب دوربینی خودرو نیز با نمونهٔ نسل دوم جایگزین شده که سطح روشنایی بیشتر و وضوح بالاتری دارد. XT۵ جدید همچنین به سیستم صوتی جدید Bose با ۱۴ بلندگو مجهز شده و صندلی های عقب آن نیز ارتقاء پیدا کرده اند به گونه ای که حالا می توان آن ها را تا ۱۴۰ میلی متر به سمت جلو یا عقب کشید.

معرفی فیس لیفت کادیلاک XT5 در چین با تغییرات جزئی

معرفی فیس لیفت کادیلاک XT5 در چین با تغییرات جزئی

معرفی فیس لیفت کادیلاک XT5 در چین با تغییرات جزئی

معرفی فیس لیفت کادیلاک XT5 در چین با تغییرات جزئی

XT۵ پیش ازاین در چین با یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو عرضه می شد که حالا این موتور با یک نمونهٔ ۲ لیتری جدید جایگزین شده است. این موتور جدید که از تکنولوژی غیرفعال کردن سیلندرها برخوردار است، ۲۳۷ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. انتقال نیروی این موتور نیز توسط یک گیربکس نُه سرعتهٔ اتوماتیک صورت می گیرد. به لطف این قوای محرکهٔ جدید، مصرف سوخت XT۵ در سیکل ترکیبی به ۷.۵ لیتر در هر صد کیلومتر رسیده است.

معرفی فیس لیفت کادیلاک XT5 در چین با تغییرات جزئی

به گفتهٔ کادیلاک، در بخش ویژگی های ایمنی فعال و غیرفعال XT۵ نیز چهارده ارتقاء صورت گرفته است که ازجملهٔ آن ها می توان به ارتقاء ساختار بدنه و سیستم ترمز اتوماتیک اشاره کرد که می تواند تا ۶۰ متر اشیاء جلوی خودرو را تشخیص دهد. علاوه بر این، سیستم کمک پارک خودکار، هشدار تغییر خط با هشدار نقاط کور جانبی و سیستم حفظ حرکت میان خطوط با هشدار خروج از خط نیز در این کراس اوور لوکس آمریکایی وجود دارد. کادیلاک فعلاً هیچ حرفی در مورد زمان عرضهٔ نسخهٔ بروز شدهٔ XT۵ در بازار ایالات متحده نزده است اما به احتمال زیاد با همین ارتقاءها به زودی راهی نمایندگی های فروش در آمریکا خواهد شد.

معرفی فیس لیفت کادیلاک XT5 در چین با تغییرات جزئی
همرسانی نوشتار: