نمایش پینین فارینا باتیستا در نمایشگاه تورین با به روزرسانی طراحی و رنگ جدید

  1. یکشنبه ۲ تیر ۹۸ ساعت ۱۰:۰۳ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
نمایش پینین‌فارینا باتیستا در نمایشگاه تورین با به‌روزرسانی طراحی و رنگ جدید
به گزارش فرانگر

شرکت ایتالیایی پینین فارینا بیشتر در زمینهٔ طراحی خودرو شهرت دارد اما این شرکت در نمایشگاه ژنو امسال از هایپرکار اختصاصی خود بنام باتیستا پرده برداری کرد. این ماشین یک هایپراسپرت تمام الکتریکی با عملکردی خیره کننده است. حال پینین فارینا در نمایشگاه خودروی تورین، باتیستا را با به روزرسانی هایی در طراحی و همین طور رنگی جدید به نمایش درآورده است.

نمونه ای که در تورین به نمایش درآمده رنگ آبی جدیدی را بر بدنهٔ خود می بیند که پینین فارینا آن را Blu Iconica نامیده است. علاوه بر این، همان طور که گفته شد، این خودرو از جزئیات طراحی جدیدی هم برخوردار شده است. البته سازندهٔ ایتالیایی دراین باره اطلاعات خاصی ارائه نکرده و صرفاً گفته است که این به روزرسانی، بخش جلویی باتیستا را پالوده تر کرده و نما و احساس آن را تقویت نموده که این ویژگی، ارتباط میان بخش جلو و عقب خودرو را بهتر کرده است.

نمایش پینین فارینا باتیستا در نمایشگاه تورین با به روزرسانی طراحی و رنگ جدید

باتیستا را می توان قدرتمندترین خودروی ساخت ایتالیا دانست زیرا این هایپراسپرت به چهار موتور الکتریکی مجهز شده که هرکدام در یکی از چرخ ها نصب شده و مجموعاً ۱۹۰۰ اسب بخار قدرت و ۲۳۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کنند. انرژی موردنیاز این موتورها هم توسط یک پکیج باطری ۱۲۰ کیلووات ساعتی تأمین می شود که از شرکت ریماک گرفته شده است. به لطف این نیروی خارق العاده، باتیستا می تواند در کمتر از دو ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت رسیده و به حداکثر سرعتی بیش از ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. پینین فارینا همچنین ادعا کرده است که باتیستا بُردی برابر با ۴۵۰ کیلومتر دارد.

بعد از خاتمهٔ نمایشگاه تورین، این خودرو برای ادامهٔ فرایند بهسازی و تنظیم، تحت نظر رئیس پینین فارینا آقای «پائولو پینین فارینا» و مدیر طراحی این شرکت آقای «لوکا بورگوگنو» مورداستفاده قرار خواهد گرفت. آزمایش های شبیه سازی، تونل باد و اولین برنامه های توسعهٔ پیست خودرو نیز تحت هدایت رانندهٔ اصلی شرکت آقای «نیک هیدفلد» انجام خواهد گرفت. پینین فارینا تنها ۱۵۰ دستگاه از باتیستا تولید خواهد کرد که این تعداد به طور مساوی بین آمریکای شمالی، اروپا و آسیا و خاورمیانه تقسیم خواهند شد. قیمت این هایپرکار تمام الکتریکی نیز ۲ میلیون یورو اعلام شده است.
همرسانی نوشتار: