آغاز تولید پژو ۲۰۸ جدید در مراکش

  1. یکشنبه ۲ تیر ۹۸ ساعت ۰۸:۴۱ (۴ سال،۹ ماه قبل)
آغاز تولید پژو 208 جدید در مراکش
به گزارش فرانگر

تولید پژو ۲۰۸ به صورت رسمی در تأسیسات کنیترای مراکش آغاز شد.

گروه پژو-سیتروئن مبلغ ۵۵۷ میلیون یورو را در این تأسیسات جدید سرمایه گذاری کرده است. این کارخانه خودروهایی را که از پلتفرم جدید CMP استفاده می کنند تولید خواهد کرد و ظرفیت تولید سالانه ی آن ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو اعلام شده است.

پژو ۲۰۸ جدید به همراه سایر خودروهای دیگر تولید خواهد شد که از جمله ی آن ها می توان به نسخه های جدید پژو ۳۰۱ و سیتروئن C-Elysee اشاره کرد. این خودروها در واقع سدان های کوچکی هستند که اکثراً برای بازارهای در حال توسعه تولید می شوند. کارخانه ی جدید پژو-سیتروئن در مراکش محصولات خود را به ۸۰ کشور دنیا صادر خواهد کرد.

آغاز تولید پژو 208 جدید در مراکش

یکی از اعضای هیئت مدیره ی پژو-سیتروئن گفته است:

آغاز تولید پژو 208 جدید در مراکش

مراکش که در قلب خاورمیانه و آفریقا قرار دارد بازاری تاریخی و استراتژیک برای گروه و چهار برند آن یعنی پژو، سیتروئن، دی اس و اوپل است. ما در حال شکل دهی همکاری منحصربه فرد در صنعت خودروی مراکش هستیم که این امر به لطف کمک تمامی شرکا و حمایت مقامات کشور مراکش صورت می گیرد.

این کارخانه ی جدید در زمان رسیدن به حداکثر ظرفیت خود باعث ایجاد ۴۵۰۰ شغل خواهد شد. انتظار می رود در دو سال آینده شاهد رسیدن به حداکثر ظرفیت تولید این کارخانه باشیم. بنا به گفته ی پژو-سیتروئن، این کارخانه در نهایت حدود ۲۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد کرد.

آغاز تولید پژو 208 جدید در مراکش

به لطف دستمزد پایین و مشوق های زیاد، خودروسازان رقیب هم در مراکش اقدام به تولید خودرو می کنند که از جمله ی آن ها می توان به رنو با دو کارخانه در کازابلانکا و تنگیرس اشاره کرد.

آغاز تولید پژو 208 جدید در مراکش

پژو همچنین به تولید هاچبک ۲۰۸ در کارخانه ی ترناوای اسلواکی ادامه خواهد داد.

آغاز تولید پژو 208 جدید در مراکش
همرسانی نوشتار: