هیبریدی شدن خودروهای رالی جهانی از فصل ۲۰۲۲

  1. شنبه ۱ تیر ۹۸ ساعت ۱۳:۰۴ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
هیبریدی شدن خودروهای رالی جهانی از فصل 2022
به گزارش فرانگر

فیا اعلام کرد از فصل ۲۰۲۲ مسابقات رالی جهانی شاهد استفاده از خودروهای رالی هیبریدی (بنزینی-الکتریکی) خواهیم بود.

این خودروهای جدید از بخش های هیبریدی مشابه هم استفاده خواهند کرد اما انتظار می رود تیم ها از سال ۲۰۲۵ آزادی عمل بیشتری در زمینه ی فنی داشته باشند. همچنین در قوانین آمده که خودروهای رالی خواهند توانست در زمان حضور در بخش های شهری از نیروی الکتریکی استفاده کنند و در برخی مراحل ویژه نیز قوای محرکه ی هیبریدی بوست قدرت الکتریکی اضافی را در اختیار رانندگان قرار خواهند داد.

به زودی قوانین جدیدی نیز اجرایی خواهند شد. برای مثال توسعه ی لاستیک ها از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴ متوقف خواهد شد تا به این ترتیب هزینه ها کاهش یافته و از ایجاد جنگ لاستیک بین تولیدکنندگان پیشگیری شود.

هیبریدی شدن خودروهای رالی جهانی از فصل 2022

همچنین قوانین سال ۲۰۲۲ از رقبا می خواهند که بدنه ی خودروهای تولیدی را بکار گیرند یا اینکه شاسی فریم فضایی لوله ای و بدنه ای را استفاده کنند که قطعاتش از خودروهای جاده ای استاندارد گرفته شده اند.

هیبریدی شدن خودروهای رالی جهانی از فصل 2022

فیا در بیانیه ی خود اعلام کرده است:

هیبریدی شدن خودروهای رالی جهانی از فصل 2022

همچنین گزینه ی مقیاس پذیری بدنه در داخل همان محدودیت های ذکر شده وجود دارد که به خودروهای بزرگ تر اجازه می دهد با اهداف ابعادی در نظر گرفته شده هماهنگی داشته باشند.

شنیدن اینکه خودروهای رالی جهانی از قوای محرکه ی هیبریدی استفاده خواهند کرد سورپرایز کننده نیست مخصوصاً اینکه از سال ۲۰۱۴ شاهد استفاده از قوای محرکه ی هیبریدی در خودروهای فرمول ۱ هستیم. اوایل سال جاری سیتروئن اعلام کرد اگر قوانین مسابقات رالی اصلاح نشده و از برخی سیستم های الکتریکی شده در آن استفاده نشود احتمالاً از فصل ۲۰۲۰ به بعد در رالی جهانی حضور نخواهد داشت.
همرسانی نوشتار: