مرسدس AMG GT R بلک سریز، کابوس شبانه ی پورشه!

  1. پنجشنبه ۳۰ خرداد ۹۸ ساعت ۱۹:۰۱ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
مرسدس AMG GT R بلک سریز، کابوس شبانه‌ی پورشه!
به گزارش فرانگر

در چند ماه گذشته چندین بار شاهد تست مرسدس AMG GT R بلک سریز در مکان های گوناگون بوده ایم و این بار هم مهندسان آلمانی با یک نمونه ی پوشیده شده در نوربرگ رینگ دیده شده اند.

داغ ترین نسخه ی AMG GT R که در بالاترین جایگاه قرار خواهد گرفت پرفورمنس بهتری حتی نسبت به نسخه ی Pro خواهد داشت. توبیاس موئرز رئیس کمپانی AMG چند ماه پیش اعلام کرده بود این خودرو حداقل تا زمان عرضه ی هایپرکار AMG One در اواسط سال ۲۰۲۰ پرشتاب ترین خودروی تاریخ شرکت خواهد بود.

چندین ماه است که رسانه های خبرهای گوناگونی درباره ی تولید AMG GT R بلک سریز منتشر می کنند اما برخی منابع خبری ادعا کرده اند شاید این شرکت از نام Evo بجای بلک سریز استفاده کند.

مرسدس AMG GT R بلک سریز، کابوس شبانه ی پورشه!

به هرحال پرچم دار این خانواده از همان پیشرانه ی ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو استفاده خواهد کرد اما قدرت آن به حدود ۶۳۰ اسب بخار خواهد رسید که همان محدوده ی AMG GT چهار درب کوپه می باشد.

مرسدس AMG GT R بلک سریز، کابوس شبانه ی پورشه!

هر دو مدل AMG GT R و GT R Pro قدرت ۵۷۷ اسب بخاری داشته و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن ها در ۳.۶ ثانیه ثبت شده و حداکثر سرعتشان نیز ۳۱۸ کیلومتر در ساعت است.

بزرگ ترین تغییرات بصری این خودرو استفاده از کیت بدنه ی گیراتر خواهد بود به گونه ای که در خودروی تست مشاهده شده می توان ورودی های هوای سفارشی در جلو، بال عقب بزرگ تر و دیفیوزر متفاوتی را تشخیص داد. این موارد به همراه سیستم تعلیق بازنگری شده و ترمزهای قوی تر باعث می شوند AMG GT R بلک سریز یکی از خاص ترین تجربه های رانندگی را ارائه نماید.

از آخرین باری که AMG اقدام به تولید مدلی با پسوند بلک سریز کرد زمان نسبتاً زیادی گذشته است. این نام که تنها برای مدل های بسیار خاص استفاده می شده آخرین بار در سال ۲۰۱۳ و برای مدل SLS بکار رفت.

مرسدس AMG GT R بلک سریز، کابوس شبانه ی پورشه!

انتظار می رود مرسدس AMG GT R بلک سریز و یا Evo اوایل سال آینده معرفی شد و هدفش نیز جذب خریداران ثروتمند باشد. همین خریداران هم اکنون به دنبال خرید مدل های GT پورشه هم هستند و بنابراین باید منتظر یک جنگ جذاب بین این دو کمپانی باشیم.

مرسدس AMG GT R بلک سریز، کابوس شبانه ی پورشه!
همرسانی نوشتار: